40 bin TL destekli Lonca Girişimcilik Merkezi 4. dönem başvuruları açıldı

0

Teknoloji odaklı yeni fikirlerin desteklenip geliştirilmesi amacıyla Kuveyt Türk tarafından hayata geçirilen Lonca Girişimcilik Merkezi’nde dördüncü dönemin başvuruları alınmaya başladı.

Son Başvuru: 8 Mart 2019

Lonca Girişimcilik Merkezi’ne Genel ve FinTech olmak üzere iki ayrı kategoriden başvuru yapabilirsiniz. Başvuru: loncagirisim.com

Lonca Girişimcilik Merkezi’ne kabul edilen girişimler, girişimcilerin yakından tanıdığı Workinton’un İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’daki 15 farklı lokasyonunda çalışma imkânı bularak fikirlerini ve iş modellerini startup ekosisteminde geliştiriyor.

6 ay eğitim ve mentorluk desteği alacak olan 10 yeni startup, eğitim, mentorluk, çok lokasyonlu kuluçka hizmeti, 40 bin TL’ye kadar hibe ve Ar-Ge desteği gibi ayrıcalıklardan yararlanma imkânı bulacak.

40 bin TL hibe, Ar-Ge ve yurtdışı desteği

Lonca’nın üçüncü döneminde başlayan 40 bin TL tutarındaki hibe desteği, dördüncü dönemin startup’larına da verilecek.

Türkiye’de ilk defa bir banka tarafından startup’lara yatırım yapmak amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Teknogirişim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’na başvuru konusunda Lonca girişimlerine öncelik hakkı tanınacak.

Hisse ve opsiyon talebi yok

Lonca kapsamında startup’lara verilen bu destekler karşılıksız olup girişimcilerden herhangi bir hisse ya da opsiyon talebinde bulunulmayacak. Yurtdışı fuar ve etkinliklere katılım desteği verilerek Lonca girişimlerinin globalleşmesine ve küresel pazara açılmasına da yardımcı olunacak.

Genel kategoriye yazılım, bilgi güvenliği, robotik, big data (büyük veri), nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulama, makine öğrenmesi (machine learning), sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), oyun geliştirme veya görüntü işleme üzerine bir projeye sahip olan tüm girişimciler başvurabiliyor.

FinTech kategorisinde ise ödeme sistemleri, blockchain, dijital cüzdan, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, kitle fonlama (crowdfounding) gibi finansal teknolojiler üzerine geliştirilen projeler değerlendiriliyor.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here