Pixery: Etkileyici video içerikler üretmenizi sağlayan yerli çözüm

0

Yeni nesil kitlelere yönelik video temelli uygulamalar geliştiren yerli teknoloji girişimi Pixery, kurulduğu 2014 yılından bu yana, Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç eden şirketler arasında yer alıyor. Şirket İTÜ ARI Teknokent’te çalışmalarını sürdürüyor.

Hedef 200 milyon aktif kullanıcı

Pixery’nin geliştirdiği video uygulamalarından ilki olan Funimate, etkileyici efektlerle yaratıcı müzik videoları yapabilmeyi sağlıyor. 5 yılda dünya genelinde 100’den fazla ülkede toplamda 40 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı. Pixery’in ikinci ürünü Impresso ise sosyal medya için kolayca video reklamı yapabilmeyi sağlıyor. Nisan 2018’de hayata geçirilen bu uygulama, Apple tarafından “Günün Uygulaması” olarak seçildi.

Pixery’nin hedefi, 1-2 yıl içerisinde 50 milyon ve 5 sene içerisinde de 200 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmak.

Kemal Uğur, Pixery CEO’su

Yatırımsız büyüme: Pixery

Yatırımcı fonlaması olmadan 5 senede bu noktaya gelerek büyümeye devam ettiklerinin altını çizen Pixery Kurucu Ortağı Dr. Kemal Uğur, konuyla ilgili olarak şu sözleri aktardı: “6000 yıllık hikayecilik tarihinde mağara duvarlarında mevsim geçişlerini anlatan figürlerden, günümüzde sosyal medya duvarlarında yazılan Shakespeare sonelerine gelindiğini bir çırpıda gözlemledik. Hikaye anlatma sanatı ise hiç değişmedi. Hikayelerimiz de çoğunlukla aynıydı. Ama hikayelerimizi anlatma biçimimiz teknolojinin evrimleşmesiyle birlikte şekil değiştirdi. Özellikle geçtiğimiz birkaç yıllık dönem içerisinde, telefon kameralarının güçlenmesi, ekranların büyümesi ve internet hızının artmasıyla, video içeriği üretimi ve tüketiminde büyük bir sıçrama yaşandı. Geleneksel medyanın tekten çokluğa doğru olan iletişimine karşı, dijital medyanın çok yönlü olması ve pahalı prodüksiyon yöntemleri yerine ekonomik prodüksiyon yöntemlerinin kullanılabilmesi de, işin en cazip kısmı haline geldi.Artık herkes kendini videolarla, akıllı telefonları aracılığı ile ifade edebilmeye başladı. Bu alanda teknolojik gelişmeler çok hızlı şekilde ilerlemeye devam ediyor ve global pazarda bu alanda inovatif uygulamalar geliştiren çok büyük global şirketler göreceğiz. Biz de, bu şirketler arasında yerimizi almak üzere çalışıyoruz.Türkiye’de faaliyet gösterip, globalde App Store’da büyük başarıya ulaşan video uygulamalarının geliştiricisi olarak ödüle layık görülmekten dolayı çok mutluyuz.” dedi.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here