Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması başvuruları açıldı

Büyükçekmece Belediyesi koordinatörlüğünde; Türkiye’den Küresel Çevre Derneği (GEO), Yunanistan’dan Academy of Entrepreneurship Greece (AKEP), Litvanya’dan European Social Entrepreneurship and Innovative Studies Institute (ChangeMakers’ON) ve Macaristan’dan IMRO DDKK Non-Profit Ltd. kurumlarının ortaklıklarıyla gerçekleştirilen Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması başvuruları açıldı.

Özgün, yenilikçi, uygulanabilir ve ilham kaynağı olacak yeşil bir iş fikrin, ürünün veya hizmetin varsa, hemen başvurunu yapabilirsin.

Geleceğe yön veren Yeşil Girişimciler arasına sen de gir

Enerji Teknolojileri

Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2019

Başvurunuzu bu bağlantıdan yapabilirsiniz.

Günümüz genç yeşil girişimcilerinin ortaya çıkarılması, gençlerin yeşil iş fikirlerini uluslararası alanda tanıtabilmesi ve yeşil girişimcilik alanında nitelikli çıktıların artırılması amacıyla gerçekleştirilecek Uluslararası Yeşil Girişimcilik Fikir Yarışması; 16-30 yaş arasında, 2 ila 5 kişilik bir ekibe sahip, yenilikçi ve uygulanabilir bir yeşil iş sahip bireylerin başvurularını bekliyor.

Öncelikli Alanlar

 • Eğer iklim değişikliği
 • Enerji verimliliği
 • Sanayi teknolojileri
 • Yenilenebilir enerji
 • Ulaşım
 • Sürdürülebilir şehirler
 • Geri dönüşüm
 • Su
 • Yemek
 • Tarım

alanlarında öncelikli olarak başvurular kabul edilmektedir.

Ödüller

 • Birincilik Ödülü: Litvanya’da 1 haftalık Uluslararası BootCamp Hızlandırma Programına Katılım Hakkı
 • İkincilik Ödülü: İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezine Giriş Hakkı
 • Üçüncülük Ödülü: Impact Hub İstanbul Coworking Space 4 aylık Kullanım Hakkı

Ayrıca fikir yarışmasına başvuran tüm ekipler, Büyükçekmece Belediyesi içerisinde yer alan Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi’nde, belirli aralıklarla düzenlenecek olan 2 günlük “İş Fikri Geliştirme Eğitimi”ne katılma hakkı kazanacaktır. Sonrasında ise iş fikri uygun görülen ekipler, bu merkez içerisinde fikirlerini hayata geçirmek için çalışma hakkı (ofis kullanımı, mentorluk, network desteği) kazanacaklardır.

Bu yarışma; “Erasmus+ Programı “Uluslararası Yeşil Girişimcilik ve İstihdam Merkezi” projesi kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir.

Son İçerikler

BIO Startup CoronaSprint Projesi’nde yer alan 16 girişim ve çözümleri

İstanbul Kalkınma Ajansı “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” kapsamında desteklenen ve startupların COVID-19'a ilişkin yaşanan sorunlara yönelik çözüm üretmesini hedefleyen BIOStartup CoronaSprint Projesi...

Dört alanda girişimleri kabul edecek NN Startup Challenge başvuruları 15 Ağustos’ta sona eriyor

Hackquarters, NN Hayat ve Emeklilik ile gerçekleştirilen “When Healthtech Meets Insurance” etkinliğinde, sağlık teknolojisi alanında çalışan girişimlerle bir araya geliyor.En iyi iş fikirlerini değerlendirileceği etkinlikte,...

Bayer, sağlık girişimlerini desteklemek için Türkiye Dijital Sağlık Girişimleri Haritası’nı hazırladı

Bayer; bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı G4A Turkey ile birlikte Türkiye’de kurulan sağlık alanındaki Startup şirketlerinin tanıtılması amacıyla güncel...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here