Yerel işletmeler için yeni gelir modeli: MenaPay Bayi Ağı

Orta Doğu’nun dijital ödeme yöntemi MenaPay, işletmelerin nakit karşılığı MenaCash satışına imkân tanıyan yeni MenaPay Bayi Ağı ile MENA bölgesinin dijital dönüşümüne katkı sağlıyor.

MenaPay Bayi Ağı nedir?

MenaPay, mevcut işlerine ek gelir sağlayacak yerel mağazalar ve işletmeler için yepyeni bir iş modeli sunuyor. MenaPay Bayi Ağı’na katılan dükkanlar Bayi Satış Paneli üzerinden MenaPay’in dijital parası olan MenaCash’ı yerel topluluklarına satabilecekler. ABD Doları ile tam olarak desteklenen MenaCash, tüm Orta Doğu’nun ortak para birimi olarak kullanılabilecek. MenaCash, para işleminin gerekli olduğu herhangi bir yerde kullanılabilir. Eticaret siteleri, restoranlar, alışveriş merkezleri, benzin istasyonları ve otomatlar MenaPay Platformu’nun günlük kullanımı için örneklerden bazılarıdır.

MenaPay Bayi Ağı Sistemi

MenaPay tarafından onaylanan bayiler, kredi kartı ve elektronik transfer yoluyla MenaPay’den Menacash alabilecekler. Düzenli olarak satışların raporlanabildiği Bayi Satış Paneli, MenaCash satışları için özel olarak tasarlandı. MenaPay bayileri, sattıkları MenaCash üzerinden komisyon oranını belirleyebilecek ve kayıtlarını raporlayabilecekler.

MenaPay Genel Müdürü Tolga Odoğlu, “Kullanıcıların nakit parayı dijital ortama aktarmalarını sağlamak ve temelde nakit kullanan bölgedeki dijital dönüşümü başlatmak için tüketicinin MenaCash’e kolayca ulaşmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. İnternet kafeler, döviz büroları, kuyumcular ve marketler bayi uygulamasını kolaylıkla kullanabilecekler. Kabul edilen işletmeler, gelirlerini mevcut işlerine ek gelir kaynağı olarak %30’a kadar artırabilecek ve müşteri portföyünü genişletebilecekler.” dedi.

Blockchain tabanlı şeffaf bir ödeme sunan MenaPay, hızlı para transfer özelliği sayesinde banka ve kredi kartı şartı olmadan kişiler arası işlem yapmayı mümkün kılıyor.

Son İçerikler

Zoom’dan uzaktan çalışan profesyoneller için yeni çözüm: Zoom for Home

Uzaktan çalışmanın yeni normale dönüşmesiyle geçiş süreci yaşayan kurum ve şirketlerin imdadına yetişen Zoom, profesyoneller uzaktan çalışmayı destekleyen yazılım ve donanım çözümleri olan Zoom...

Hande Enes’ten 2 milyon dolar değerlemeyle yatırım alan sanal fuar girişimi: Endless Fairs

Online fuar girişim Endless Fairs, klasik ticari fuar konseptlerini günümüzün modern teknolojisi ile birleştiren ve bu doğrultuda sunduğu altyapı ile çevrimiçi fuar organizasyonu gerçekleştiren...

Kodlardaki hataları azaltan yapay zeka girişimi Ponicode, 3.4 milyon dolar yatırım aldı

Haziran 2019'da kurulan Yapay Zeka ve veri bilimleri konusunda uzmanlaşmış bir Fransa merkezli girişim Ponicode, Breega liderliğindeki turda Silikon Vadisi'nin en aktif yatırım fonlarından biri olan...

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here