Turkcell’in yerli girişimler için Teknoloji Desteği paketine şimdi başvurun

Kitlesel fonlama platformu Arıkovanı ile verdiği destekle, girişimcilik dünyasında adından söz ettiren Turkcell, bu kez de Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı kapsamında Dijital Destek Programı’nı duyurdu.

Turkcell, yerli girişimlerin verilerini Türkiye’de saklayabilmesi için veri merkezlerini girişimcilerin hizmetine sunuyor.

Turkcell dijital destek paketi kapsamında, Turkcell veri merkezlerine gelen yerli girişimcilere, ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ düşüncesiyle, altyapı harcamalarında kullanabilecekleri bütçe desteği ve yüksek hızda internet erişim hizmeti avantajı sağlanacak. Dijital Destek Programı’na kabul edilecek girişimler Turkcell’in dijital portföyündeki; BiP, Yaani, Paycell, Turkcell Akademi, e-şirket gibi birçok uygulamanın sunduğu fırsatlardan da yararlanabilecek. Ayrıca; Turkcell’in IoT platformunda yazılım geliştirebilme imkânları da girişimciler için hazır edilecek.

100 bin TL’lik altyapı bütçesi ve yüksek hızda internet

Türkiye’de ürün ve uygulama geliştiren yerli teknoloji girişimcileri, başvuru kriterlerini sağladıkları ve Turkcell Hızlı Giriş uygulamasını entegre ettikleri takdirde, 100 bin TL’lik Turkcell Veri Merkezi bulut altyapı bütçesine sahip olabilecek.

Ayrıca girişimciler 100 mbps hızında internet erişimi avantajı da elde edecekler.

Başvurular Turkcell’in kitlesel fonlama platformu Arıkovanı üzerinden alınıp ön kriterlere göre değerlendirecek.

Turkcell’in başlattığı dijital destek programı hakkında detaylı bilgi almak isteyen girişimciler bu bağlantıdan detaylı bilgilere ulaşabilir.

Destek paketinden faydalanmak isteyen girişimlerin sağlaması gereken ön kriterler:

  • Yıllık 1 milyon TL’den az ciroya sahip olmak,
  • Şirket kuruluşu üzerinden en fazla 5 yıl geçmiş olması,
  • Turkcell Güvenli E-ticaret ( Hızlı Giriş ve/veya Paycell) entegrasyonunu yapmaya gönüllü olmak,
  • Aktif olarak üniversitelerin teknopark ve/veya inkübasyon merkezlerinde yer almak,
  • Mevcut Sanal Veri Merkezi veya Yeni Nesil Sanal Sunucu aboneliği bulunmaması.

Güncel İçerikler