Studio Billion, Tarvenn’den 1.4 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı

Global mobil oyunu pazarına Türkiye’den yeni oyuncular katılıyor. Son oyunu “Spin Warriors İstanbul” ile; çoğu Türkiye dışından olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden 600 bini aşkın indirme rakamına ulaşan
Studio Billion, küresel oyuncu olmak için, Tarvenn’den 1.4 milyon TL değerleme ile ilk yatırımını aldı.

Ümit Aparı, Ömer Aslan ve Eşref Bektaş tarafından kurulan Studio Billion bu yatırımı, uluslararası arenada iddialı oyuncu olmak için kullanacak ve global bir oyuncu olmanın sinyallerini de şimdiden vermeye başladı. Spin Warriors İstanbul, Apple Store’da da yayına alınarak yurt dışında geniş kitlelere hitap etmeye başladı.

Android’de 620 bini geçti

Studio Billion

Spin Warriors İstanbul, İstanbul’un tarihi ve sembolik yapılarına tanıklık edilebilecek 3D mobil aksiyon oyunu. Oyunda İstanbul, 2000’lerin efsane çizgi filmi Beyblade’den uyarlanan spin savaşçılarının görkemli savaşına sahne oluyor. Oyun sadece Android platformunda 620 binden fazla indirme aldı. Oyun geçtiğimiz günlerde de iOS platformunda yayınlandı. Başta Hindistan ve ABD olmak üzere birçok farklı ülkeden kullanıcıya sahip olan Studio Billion’ın kullanıcı portföyünün büyük çoğunluğu yurtdışından oluşurken, iOS kullanıcıları ile daha geniş bir kitleye hitap edeceği tahmin ediliyor.

Hedef 1 milyar indirme

Şirket, dilerseniz gerçek zamanlı başka oyuncularla yarışarak, dilerseniz kendi başınıza internete ihtiyaç duymadan kelime haznenizi geliştirebileceğiniz mobil oyun olan “Word Hunters-Kelime Avcıları” için de lansman yapmaya hazırlanıyor. Şirket bu oyun ile başarısını dünya çapında geliştirmeyi hedefliyor. Farklı oyun modlarında ve kategorilerde gerçek insanlara karşı oynanabilen Kelime Avcıları, Play Store ve Apple Store mağazalarında ilk olarak Türkçe devamında ise başta İngilizce olmak üzere İspanyolca, Almanca ve İtalyanca gibi farklı dil seçenekleriyle yayınlanacak.

2019 yılı içerisinde 3 yeni oyun geliştirmeyi planlayan şirket, oyunlarını tüm mobil platformlarda, farklı dil seçenekleriyle lanse ederek dünya çapındaki kullanıcılara da ulaşmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden bu yana küresel bir oyun firması olma amacıyla hareket eden Studio Billion, geliştirdikleri oyunlar ile 5 yıl içinde 1 milyar indirme rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Tarvenn bu yatırımla birlikte 8. yatırımını duyurmuş oldu.

Güncel İçerikler