Türkiye pazarına giren para transferi girişimi TransferGO, 17.5 milyon dolar yatırım aldı

Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, Vostok Emerging Finance ve Silikon Vadisi’nden Hard Yaka tarafından Revo Capital, U-Start Club ve Practica Capital’ın katılımıyla yönetilen ve 17.5 milyon dolar tutarında fon için gerçekleştirilen B Serisi Fonlama Turu’nun tamamlandığını duyurdu. Tur iki bölüm halinde gerçekleşti. İlk sermaye enjeksiyonu Mayıs ayında gerçekleşirken; bu son gerçekleşen ikinci sermaye enjeksiyonu ile fon tutarı toplam 17.5 milyon dolara ulaştı. TransferGo’nun ayrıca Seedrs platformunda henüz tamamlanmış olan ve ihtiyacın üzerinde fona ulaşılmış bir crowdfunding (toplu fonlama) kampanyası da bulunuyor.

TransferGo bu sene %100 oranında büyüdü

TransferGo CEO’su ve kurucularından Daumantas Dvilinskas toplanan fonla ilgili açıklamasında,“Bu sene geçtiğimiz seneye oranla %100 büyüme kaydettik. Bundan böyle büyüme hızımızı daha da artıracağız. Bu fonu uluslararası büyümemizi hızlandırmak ve özellikle Türkiye ve diğer birkaç hedef pazarımızda pazar payımızı artırmak için kullanacağız. Yine bu fonla, müşterilerimiz için yeni ürün ve hizmetler geliştirmeye de devam edeceğiz. Mevcut yatırımcılarımızın devam eden desteğinden dolayı mutluyuz. Yönetim Kurulumuza yeni katılan Hard Yaka’dan Greg Kidd’in dünyanın en iyi fintek şirketlerinin bazılarının büyümesindeki rolü ve bu alandaki deneyimleri bizler için çok değerli.” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hard Yaka kurucularından Greg Kidd ise, “TransferGo müşteri hizmetleri ve ürün inovasyonu alanına odaklı yaklaşımıyla, gerçek anlamda Avrupa’daki en heyecan verici tüketici finansmanı şirketlerinden biri. TransferGo’nun sunduğu müşteri deneyiminin gittikçe daha da güçleneceğine şüphemiz yok” dedi.

TransferGo, Bu Yatırımı Başta Türkiye Pazarı Olmak Üzere Hedef Pazarlarda Büyümesini Hızlandırmak ve Ürün İnovasyonu için Kullanacak

Her gün 1000 yeni müşteri geliyor

47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri olan TransferGo’nun müşteri sayısı hızla artıyor. Şu an 833.000 müşterisi olan şirket, müşteri portföyüne günde 1.000’den fazla yeni müşteri katıyor. TransferGo, geçtiğimiz Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başladığını duyurmuştu.

Güncel İçerikler