Lonca Girişimcilik Merkezi üçüncü dönemine seçilen 11 girişim

Teknoloji odaklı ve ölçeklenebilir iş fikirlerinin ülke ekonomisine kazandırılması amacıyla Kuveyt Türk tarafından kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, yüzlerce başvuru arasından seçtiği 11 girişimciden oluşan ekiple üçüncü dönemine başladı.

Üçüncü dönemde hibe olarak verilen tutar ve desteklerin artacağını belirten Kuveyt Türk Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Mücahit Gündebahar, “Her bir girişime performanslarını takip ederek 40 bin TL’ye kadar hibe vermeyi, yurt dışına hazır olan girişimlerin ise fuar ve etkinliklere katılmalarına yardımcı olmayı planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Lonca Girişim Merkezi’nin üçüncü döneminde yer alan 11 girişim:

Mondayhero: Mobil uygulama geliştiricilerin ön yüz kodlarını otomatize ederek çok daha hızlı yazılım üretmelerini sağlayan bir Mac uygulaması.

Saha Gözü: İnşaat, tarım, enerji ve maden gibi sektörlerdeki sahalardan, farklı tarihlerde, insansız hava aracı ve lazer tarayıcı gibi araçlarla alınmış verileri işleyerek sahanın üç boyutlu modelini oluşturan ve böylelikle imalatların uzaktan takibine ve kalite kontrolüne imkân sağlayan web tabanlı bir kalite kontrol takip sistemi.

Chip&Pay: Klasik POS terminallerinin yerine kullanılabilen, mobil cihazlarla entegre çalışabilen, çok daha uygun maliyetli ve bütün sertifikasyonlara uyumlu taşınabilir ödeme terminali.

Finstant: İşletmelerin tüm bankalardaki bakiyeleri ile hesap hareketlerini tek bir ekranda gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilmelerini ve hesap hareketlerini otomatik olarak muhasebeleştirebilmelerini sağlayan banka entegrasyon yazılımı.

Sinema Adası: Sinema başta olmak üzere kültür-sanat endüstrisine yönelik bir iş verme ve iş bulma sitesi.

Kolay Gelsin: Horeca noktaları ile tedarikçileri buluşturan, tedarik yönetim ve pazar yeri özelliğine sahip bir yazılım.

Lawassist: Avukatlar için dosya takibi, mevzuat ve içtihat bulma süreçlerini yapay zeka destekli algoritmalarıyla iyileştiren bulut tabanlı hukuk asistanı çözümü.

Adachypay: Başta Kamerun olmak üzere Afrika özelinde geliştirilen, kişilerin banka müşterisi olup olmadığına bakmaksızın alışveriş merkezlerinde veya küçük işletmelerde QR kodlu ödeme yapmalarına imkân tanıyan ve daha birçok farklı fonksiyon barındıran sanal cüzdan.

Subscreasy: Abonelik modeliyle hizmet/ürün satışı yapan firmalar için geliştirilmiş bulut tabanlı abonelik yönetimi ve tekrarlı tahsilat sistemi.

Yeppa: İşletmelere sıfır komisyon ve ertesi gün tahsilat imkânı, kullanıcılara güvenli ve kârlı mobil ödeme deneyimi sunan sadakat platformu uygulaması.

UniQool: Üç boyutlu ölçümleme ve üretim teknolojisi ile kişinin yüzüne ve beklentilerine özel üretim gerçekleştiren, Türkiye’nin ilk kişiye özel gözlük markası.

Güncel İçerikler