Brisa “Yolculuğun Öncüleri” programıyla girişimcileri destekliyor

Birsa‘nın Workinlot girişimcilik platformu ile hayata geçirdiği açık inovasyon programının ikinci etabı başladı. Girişimcilerin birçok farklı alanda çözümler üretmeye davet edildiği programda Brisa, başarılı girişimcilere finansal destek, mentorlük ve girişimcilik eğitimi gibi çeşitli fırsatlar sunuyor. Büyük finalde birinci olan ekip ise 10 bin liralık ödülün yanı sıra, Brisa’dan yatırım alma şansı elde edecek.

Birinci etabı geçtiğimiz günlerde tamamlanan program Brisa’nın “Yolculuğun Geleceğini Tasarlıyoruz” vizyonu doğrultusunda, Yolculuğun Öncüleri adlı açık inovasyon programını hayata geçiren Brisa bu program ile girişimciler ve girişimci adaylarını yolculuğun geleceğine yön verecek iş fikri, prototip ve girişimler geliştirmeye devam ediyor.

2.Etap başvuruları devam ediyor

Brisa, üniversite öğrencileri, girişimciler, mühendisler, tasarımcılar, yazılımcılar başta olmak üzere yeniyi keşfetme tutkusu olan herkesi bu buluşmaya davet ediyor. Programın ikinci etap başvuruları 21 Ekim 2018 tarihine kadar devam edecek.

Programın temel amacı yolculuğun geleceği, geleceğin mobilite çözümleri, endüstri 4.0 ve lastik sektöründe ürün ve hizmet mükemmelliği gibi alanlarda inovatif projelerin, prototip ve girişimlerin paylaşılmasını teşvik etmek ve hayata geçme sürecini desteklemek.

Girişimciler ve girişimci adayları, Yolculuğun Öncüleri projeleri veya girişimleri ile başvuru yapabiliyor. Girişimciler, 2.Etapta açılan “karakteristik lastikler, yolda kalmaya son, akıllı üretim” çağrılarına uyan projelerle programa başvuru yapabilecek. Ayrıca girişimciler programın 1.Etabında açılan “Yolculuğun geleceği, lastiklerin geri dönüşümü, lastik ömrü ve performansının ölçülmesi” çağrılarına uyan projelerle de başvuru yapabilecek. Girişimciler ve girişimci adayları, 2.Etap başvuruları 21 Ekim tarihine kadar devam ediyor olacak.

Yolculuğun Öncüleri 1. Etap Ödülleri sahiplerini buldu

3 etap ve büyük finalden oluşan programın ilk etabı Eylül ayında tamamlandı. Başvurular arasından jurinin değerlendirme sonucunda birincilik, Ferhat Babacan‘ın sunumu ile Bluedot(Yolculuğun Geleceği Çağrısı ) ekibi kazandı. Bluedot ekibi 2000 TL para ödülü, network desteği, Brisa liderlik ekibi tarafından mentorlük ve girişimcilik eğitimleri, büyük finale katılma hakkı kazandı.

Onur Güdü‘nün sunumu ile Laska Energy (Lastiklerin Geri Dönüşümü Çağrısı) iki Juri Özel Ödülünden birinin sahibi oldu ve labratuvar analiz desteği, Brisa liderlik ekibi tarafından mentorlük, girişimcilik eğitimleri, büyük finale katılma hakkı kazandı.

Juri Özel Ödülü’nün bir diğer sahibi ise Arda Duruer ve Mert Can Kasapoğlu‘nun sunumu ile Tires in the Yard(Lastiklerin Geri Fönüşüm Çağrısı) oldu. Tires in the Yard ekibine sunulan jüri özel ödülü ise ömrünü tamamlamış lastik sağlanması, Brisa liderlik ekibi tarafından mentorlük, girişimcilik eğitimleri ve büyük finale katılma hakkı olmak üzere üç farklı destek ödülü oldu.

Güncel İçerikler