Milyonlarca TL ödül dağıtılan Big Bang Startup Challenge başvuruları 31 Ağustos’ta sona eriyor

2017 yılı verilerine göre dünya genelinde üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında 3. olan İTÜ Çekirdek’in, 2018 yılı sonunda gerçekleştireceği ve milyonlarca TL ödül dağıtılan Big Bang Startup Challenge‘e son başvuru tarihi 31 Ağustos 2018 olarak açıklandı.

İTÜ ARI Teknokent’in bünyesinde bulunan İTÜ Çekirdek’e başvuracak girişimciler, bu yıl yine Kasım ayında düzenlenecek olan ‘Big Bang Startup Challenge’ yarışmasına katılabilme şansına kavuşacak. İTÜ Çekirdek’e katılmak isteyen girişimci ekipler, bu bağlantıdan başvurabiliyor.

Teknolojik, yenilikçi girişimlere sahip, fikrinin inovatif ve ticari faaliyete dönüştürülebilir olduğuna inanan tüm girişimler için en doğru adres olan İTÜ Çekirdek’e tüm teknoloji alanlarında ve sektörlerde başvuru yapabiliyor.

Big Bang Startup Challenge 2017’de 17 milyon TL sermaye desteği!

Kurulduğu günden bugüne kadar ülke genelinde 1.180 girişime ve 3.345 girişimciye destek veren İTÜ Çekirdek’in 50 milyon TL’yi aşkın yatırım alan girişimlerinin toplam değerlemesi 455 milyon TL’yi geçiyor. İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen ve dünyanın girişimciye en fazla kaynak sağlayan yarışmalarından olan Big Bang Startup Challenge 2017’de girişimcilere 17 milyon TL’yi aşan bir kaynak ulaştırılmıştı. İTÜ Çekirdek bu yıl, yeni paydaşları ve büyüyen girişimcilik ekosistemi ile bu rakamı da daha öteye taşımayı hedefliyor.

“Girişimciler girişimlerini hayata geçirmek için yarını beklemesin!”

Konuyla ilgili konuşan İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, “Girişimciler girişimlerini hayata geçirmek için yarını beklemesin. İçinde bulunduğumuz günler girişimciler için yepyeni fırsatları barındırıyor. Her yıl yeni girişimlerin en iyilerini belirlediğimiz Big Bang yarışmasına kısa süre kala tüm girişimcileri İTÜ Çekirdek’e başvurmaya davet ediyoruz. İTÜ Çekirdek olarak Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Otomobil İhracatçıları Birliği, ING Bank, Allianz, Anadolu Sigorta, 3M, Anadolu Efes’in de aralarında bulunduğu 40’ı aşkın paydaşımız bulunuyor. Bu yıl ayrıca kurum ve kuruluşlar ile yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda girişimcilere ‘ilk müşteri’ bağlantılarını sağlamayı da hedefliyoruz” diye konuştu.

İTÜ Çekirdek’e bu bağlantıdan başvurabilirsiniz.

Güncel İçerikler