Fazla Gıda, 3. turda 2.2 milyon TL yatırım aldı

Sizlere geçtiğimiz dönemlerde belli aralıklarla paylaştığımız girişim Fazla Gıda, 2.2 milyon TL’lik 3. kez yatırım aldı. Bu yatırım turuna; Ahmet Şevki Altın, EGİAD Melekleri, Nuri Cem Erbak, Haluk Can Hür, Tarık Bayar ve Galata Business Angels’tan Ahu Serter, Yılmaz yıldız, Ömer faruk Akarca, Uğur Şeker, Ercan Solmaz, Meltem Kirişçi, Özgür Trakya katıldı.

Aldığımız yeni bilgilere göre yatırımın ana kullanım amacı; Temel olarak coğrafi ve müşteri bazlı büyümemizi ve platform alt yapısını geliştirmek ve uluslararası büyüme öncesi gerekli çalışmalarda kullanmak.

Kurucu Ortak ve CEO’su Olcay Silahlı‘nın yaptığı açıklamaya göre; “Bizim için Türkiye içinde büyümek ülkemize fayda sağlamak için son derece önemli ve bu önemi vermeye daha da güçlü şekilde devam edeceğiz. Diğer yandan ise gıda atığı sorunu global bir sorun bu sorunun çözümünde dünya çapında etkin olmak ve teknoloji altyapımızı uluslararası düzlemde kullanılır hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi.

Fazla Gıda kurulduğu ilk 1.5 senede Türkiye’nin 19 şehrinden gıda kurtarma işlemi yapılmasını sağlarken kurtardığı gıda miktarı 1.600 ton a ulaştı. Bu süre zarfında Gıda Bağışı uygulaması ile başlayan çözümlerini genişletti ve yeniden satış, geri dönüşüm, hayvan yemi ve veri analizi uygulamalarını devreye aldı. Amaçları; iş ortaklarının atık kaynaklı finansal, çevresel ve sosyal zararlarını minimize etmek.

Son olarak eklemek gerekirse Fazla Gıda, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından dünya çapında desteklenmek üzere seçilen 9 global teknoloji girişiminden biri olma özelliği de taşıyor.

ebülten'e abone olun

Son gelişmeler, yeni girişimler, yatırımlar ve dahası...