Workup Girişimcilik Programı’nın üçüncü dönemine seçilen 12 girişim

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programı‘nın 2. dönem girişimleri Mayıs ayında gerçekleştirilen Demo Day ile mezun olmuştu. Yeni girişim seçmelerine Demo Day’in hemen sonrasında ara vermeden devam eden Workup‘ın 3. döneme seçtiği 12 girişimi açıklıyoruz.

Sürdürülebilir ve ölçeklenebilir iş modeline sahip erken aşamadaki teknoloji odaklı girişimler için tasarlanan program üçüncü döneminde bu girişimlerin işlerini geliştirmesine yardımcı olacak.

Workup’ın 3. dönemine seçtiği 12 girişim:

Doktorderki: Uzman doktorlara birebir soru sorabildiğiniz mobil uygulama.

Epiqur: Uluslararası ve şehirler arası düzeyde etkinliklerin ses kaydının ekibin kendi üretimleri olan donanımla yüksek kalitede kaydedilmesi ve hem canlı hem de dijital platformdan paylaşılması.

Hangiüniversitehangibölüm: Üniversite adayı öğrencilerin hayalindeki bölüm ve üniversiteyi keşfetmesini sağlayan bir web platformu.

Heryerdepilates: İstediğin zaman, istediğin yerde Türkiye’nin en iyi eğitmenleri ile Pilates yapabilmen için online pilates stüdyosu.

HesApp: Restoranların hesaplarını paylaşan ve kullanıcıların nerede ne kadar hesap öderim sorusuna cevap bulabilecekleri, özel indirim ve kampanyalardan faydalanabilecekleri dijital platfrom.

Leadonly: Sağlık sektörü için dijital lead otomasyonu sağlayan CRM aracı.

Onboardio: Web sitelerindeki ziyaretçilerin analitik verileriyle canlı chate sorulabilecek sorulabilecek soruların cevaplarını eşleştirmeye yarayan web uygulaması.

StartupHR: Startup’ların ekip arkadaşı, stajyer, part time ya da full time çalışan bulabileceği dijital ve sosyal platform.

Userguiding: Web uygulamaları için kod yazmadan interaktif ürün turları ve yardım sayfaları hazırlamaya imkan sağlayan platform.

Zebrapos: Abonelik eticareti, abonelik tahsilatı ve tekil e-ticaret altyapısı sağlayan SaaS platform.

Catch: Horeka düzeyinde profosyonel iş bulmayı sağlayan video CV platformu.

Compocket: Yeni nesil ölçüm cihazları geliştirerek laboratuvar ortamında harcanan zamanın verimlileşmesini sağlayan donanım ve yazılım içeren girişim.

Ülkemizde girişimcilik ekosistemini büyütme ve katma değerli iş modellerinin hayata geçirilmesiyle ülke ekonomisine destek sağlama amacıyla hayata geçirilen Workup, Kolektif House Levent bünyesinde, mentor Ömer Erkmen’in liderliğinde ve hâlihazırda teknolojik girişimlere yatırım yapan Hackquarters’la birlikte Kolektif House tarafından yürütülüyor.

Kabul edilen girişimlere, alanında uzmanlaşmış profesyonellerden iş fikri geliştirme, yalın girişimcilik metotları, araştırma ve geliştirme, takım çalışması ve liderlik, sunum becerileri, satış taktikleri gibi çok çeşitli konularda destek alma olanağı tanınırken; aynı zamanda devlet hibeleri, hukuk, finans, muhasebe ve pazarlama gibi alanlarda ücretsiz mentor desteği de veriliyor. Erken aşama girişimler için bir sıçrama noktası olan Workup’a seçilen girişimler, program sonunda faaliyetlerini bir üst seviyeye taşıma ve potansiyel iş ortaklıkları geliştirme imkânına sahip oluyor. Girişimciler Workup dâhilinde Türkiye İş Bankası ve bağlı iştirakleri ile işbirliği yapma ve geniş müşteri ve iş ortağı ağına erişim sağlayabiliyor. Girişimlere ekosistemdeki profesyonellerin yanı sıra; Türkiye İş Bankası’nın çeşitli iş birimlerinden yöneticileri de birebir mentorluk veriyor. Programda girişimlerin en verimli şekilde çalışabilmesi adına Kolektif House’da ücretsiz sunulan ofis desteğinin yanı sıra, içinde fikir jimnastiği yapabilecekleri toplantı odaları ve girişimcilik ekosistemindeki diğer paydaşlarla iletişim ağı oluşturabilecekleri fiziksel bir iş ortamı da sunuluyor.

Şu ana kadar 6 bin 500’ün üzerinde başvurunun yapıldığı Workup’ta, bugüne kadar 19 girişim mezun oldu. Workup Girişimcilik Programı’nda, girişimcilerden herhangi bir ücret veya hisse talep edilmiyor.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son İçerikler

Sinemia’ya ABD’de dava açan MoviePass, şimdi kendisi faaliyetlerini sonlandırıyor

Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda kapanan yerli girişim Sinemia ile ABD'de patent olaylarından dolayı davalık olan MoviePass, şimdi kendisi 14 Eylül itibariyle faaliyetlerini sonlandıracağını resmi olarak...

Lonca Giricişimcilik Merkezi

Lonca Girişimcilik Merkezi; teknoloji odaklı, ölçeklenebilir iş fikirlerine sahip girişimcilerin, proje fikirlerini sürdürülebilir bir modelde ve ayrıca hızlı bir şekilde ticari faaliyete dönüştürmelerini sağlamak...

Workup Girişimcilik Programı

https://www.youtube.com/watch?v=AENQXvWo-a4 Workup Girişimcilik Programı, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yürütülen bir girişimcilik programıdır. Programın Alanı: Teknoloji odaklı, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş...

Esas Ventures, 4 girişim; Microverse, Vitau, Misfits ve Mipos’a 1 milyon dolar yatırım yaptı

Esas Ventures, ABD ve Latin Amerika bölgesinde 4 farklı girişime yatırım yaptı. Microverse, Vitau, Mipos ve Misfits’e yapılan toplam yatırım tutarı toplamda 1 milyon...

Perakende odaklı girişim Mall IQ, 1.1 milyon dolar yatırım aldığını açıkladı

Yerli teknoloji girişimlerimizden Mall IQ, müşterilerin alışveriş niyetlerini fiziksel dünyada (AVM ve alışveriş caddelerinde) herhangi bir donanım kurulumu gerektirmeden öngörme teknolojisini geliştirmektedir. Kurucusu Batu Sat'tan...