Emirates, uçaklarının iç kısımlarını sanal gerçeklik ile görüntüleme imkânı sağlıyor

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan havayolu şirketi olarak konumlandırılan Emirates Havayolu, inovasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Havayolu, emirates.com adresinde, 3D koltuk modellerini tanıtarak, dijital platformunda, sanal gerçeklik (VR) teknolojisini kullanan ilk havayolu şirketi oldu. Emirates, yolcularına A380 ve Emirates Boeing 777 uçaklarının iç kısımlarını 3D olarak 360 derece görüntüleme ve koltuklarını, ferah kabinleri ve Emirates’in uçak içindeki ürünlerini inceleme imkânı sağlayan bir görüntüleme sistemi sunuyor.

Mevcut olan bu VR özelliği, kullanıcılara üzerinde gezinilebilen bağlantı noktalarını kullanarak, Emirates A380’nin, Economy, Business ve First Class kabinlerinin yanı sıra, ikonik uçak içi Lounge ve Spa’dan oluşan alanlarında navigasyon imkânı sağlıyor.

Emirates’in Kurumsal İletişim, Pazarlama ve Marka (Dijital) Üst Düzey Başkan Yardımcısı Alex Knigge konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Yolcularımıza hem karada hem de uçakta, eşsiz bir seyahat deneyimi sağlamak için sürekli yatırım yaparken, aynı zamanda, onlara, dünya çapında bir dijital deneyim sağlamak için, yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu, yolcularımıza uçağa binmeden önce, olağanüstü Emirates deneyimi hakkında bilgi almaya yönelik büyük fırsat sağlayan, yeni VR teknolojisini sunan ilk havayolu şirketi olmaktan dolayı memnunuz. Müşterilerle yaptığımız kullanılabilirlik testlerimizde, koltuklarını seçerken, 3D kabin ve koltuk modelleri ile özellikle ilgili olduklarını gördük” dedi.

Kabinlerin 3D 360 derece görüntüleri, daha fazla üç boyutlu deneyim için, bir sanal gerçeklik öğesi de içeriyor. Kullanıcılar, Google Cardboard gibi, herhangi bir VR başlığı kullanarak, ellerini kullanmadan kabinde gezinme ve koltuklarını seçme imkanına sahip. Bu teknoloji, herhangi bir dış uygulama ya da eklentiye gerek olmaksızın, tüm cihazlarla uyumluluk taşıyor. 3D koltuk modelleri, en son Crystal Cabin Ödülleri’nde, bu projeyle, en vizyoner konsept alanında Kristal Kabin ödülünü alan Renacen ile birlikte geliştirildi.

Güncel İçerikler