Yandex Navigasyon yeni reklam modeli Dijital Billboard’ları tanıttı

0

Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulamalarından Yandex Navigasyon, dijital reklamcılık alanında yaptığı yenilikleri duyurdu. Son dönemde lokasyon bazlı reklam çalışmalarına öncülük yapan Yandex, dijital iletişime navigasyonda daha farklı bir boyut getiren lokasyon bağımsız “Dijital Billboard” adlı yeni reklam modelini özel etkinlikte tanıttı.

Yandex Navigasyon’un reklam modellerini yaklaşık bir yıl önce devreye aldıklarını belirten Yandex Türkiye Ülke Müdürü Onur Karahayıt şunları söyledi: “Bu kısa sürede muazzam bir iş başardık. Otomotivden giyime, gıdadan inşaata kadar farklı sektörlerden markalara hizmet veren bir reklam mecrası haline geldik. Navigasyon reklam modellerimizi yeni özelliklerle geliştirmeye devam ediyoruz.”

Rusya’dan sonra ikinci büyük pazar Türkiye Etkinliğe, Yandex’in merkezinin bulunduğu Rusya’dan katılan Yandex Navigasyon Ürün Müdürü Mikhail Vysokovskiy, Yandex Navigasyon’un global vizyonu ve geleceği hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin dünyadaki tüm Yandex Navigasyon ekosistemi içinde yüzde 20 payının olduğunu vurgulayan Mikhail Vysokovskiy, “Rusya’dan sonra ikinci büyük pazar olan Türkiye, bizim için çok değerli” dedi.

Yandex Türkiye Reklam ve Satış Direktörü Doğan Balamir Nazlıca ise yaptığı konuşmada Yandex’in dijital pazarlama vizyonunu anlatırken ve yeni “Dijital Billboard” reklam modelini tanıttı. Yandex Navigasyon’un dijital iletişimde önemli bir kanal haline geldiğini belirten Nazlıca, şunları söyledi: “Yandex Navigasyon ayda 80 milyon kez açılıyor. 4,5 milyon tekil kullanıcıya sahibiz. Araştırmalarımıza göre İstanbul’da insanların haftada ortalama 10-12 saati trafikte geçiyor. Biz de bu trafik ekosisteminin önemli bir parçası olarak markalara müşterilerine dokunabilecekleri yenilikçi fırsatlar sunuyoruz.”

Dijital Billboard sayesinde isteyen her marka navigasyonda reklam verebilecek

Şimdiye kadar müşterilerine “Markalı Sesli Navigasyon”, “Markalı Pop-up Pin” ve “Özel Kategori” reklam modelleriyle hizmet verdiklerini belirten Nazlıca, “Dijital Billboard” olarak adlandırdıkları yeni model sayesinde konuyu daha heyecan verici bir boyuta taşındıklarını ifade etti.

Nazlıca sözlerine şöyle devam etti: “Markaların harita üzerinde görünmesini sağlayan ‘Markalı Pop-up Pin’ veya navigasyonun vitrini Arama sayfasında logo ile yer alma imkanı veren ‘Özel Kategori’ reklam modellerimizden faydalanmak için yol üzerinde işaretleyebileceğiniz bir yerinizin olması gerekiyordu. ‘Dijital Billboard’ ise bu zorunluluğu ortadan kaldırdı. Tüm markalar artık herhangi bir mekâna yönlendirmeksizin yeniliklerini ve kampanyalarını duyurabiliyor. Ağırlıklı olarak trafiğin yoğun olduğu noktalarda bu reklamları kullanıcılara gösteriyoruz. Yeni modelimizi bayram süresince önemli markalarla birlikte denedik ve çok başarılı sonuçlar elde ettik.” Kullanıcı deneyimine zarar vermemek için çok titiz davrandıklarını belirten Nazlıca, bu nedenle belli oranda reklama yer verdiklerini sözlerine ekledi.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here