Regülatif ve finansal teknolojiler alanında Türkiye’de öncü rol üstlenen Foriba, İtalya’da düzenlediği etkinlikte e-Fatura çözümlerini anlattı. Birçok global firmadan 70’in üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen etkinlikte, İtalya’da beklenen elektronik faturalama regülasyonu ve Foriba Cockpit ile şirketlerin bu regülasyona olan uyumluluğu konuları masaya yatırıldı. Foriba, İtalya’da yıl sonuna kadar 10 milyon Euro’luk iş hacmi yaratacağının altını çizdi.

Foriba tarafından düzenlenen etkinlikte 1 Ocak 2019’da İtalya’da beklenen elektronik faturalama regülasyonu ve Foriba Cockpit ile şirketlerin bu regülasyona olan uyumluluğu konuları tartışıldı. Etkinlikte, PwC Italy, Ginini Antipode ve Infocert gibi sektörel liderler de söz aldı.

Yıl sonuna kadar 10 milyon Euro iş hacmi yaratılacak

Foriba’dan yapılan açıklamada; “İtalya’da, global müşterilerilerimiz ve uluslararası iş ortaklarımızın destekleri ile yıl sonuna kadar 10 milyon euro’luk bir iş hacmi yaratmayı planlıyoruz. 1 Ocak 2019 itibariyle İtalya’da B2B ve B2C faaliyet gösteren tüm şirketlerin e-Fatura’ya geçmesi planlanıyor” denildi.

Foriba’nın hedefinde Avrupa, Asya-Pasifik ve Asya Merkez ülkeleri var
e-Dönüşüm kavramının 2010 yılında Avrupa Birliği tarafından bir vizyon olarak ele alınarak, birliğin geleceğe dair büyüme hedeflerini belirleyen 2020 planında 7 hayati maddeden biri şeklinde konumlandırıldığı da ayrıca aldığımız bilgiler arasında.

2020’de 25 milyon dolar gelir getirmeyi planladıklarını belirten Foriba CEO’su Koray Gültekin Bahar, bu gelirin yaklaşık yüzde 40’ının yurt dışında yapacakları satışlardan elde edeceklerini öngördüklerini söyledi.

Biz de gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Ana görsel: Koray Gültekin Bahar, Foriba CEO’su.

Yorum yazın

Please enter your comment!
Please enter your name here