Allianz Türkiye, İTÜ Çekirdek ile sigorta girişimlerini destekleyecek

İstanbul Teknik Üniversite’nin Teknoloji Geliştirme Bölgesi İTÜ ARI Teknokent, girişimcilik ekosistemine katkı sunmak amacıyla desteğini aldığı paydaşlarına bir yenisini ekleyerek Allianz Türkiye ile iş birliğine gitti. Müşteri memnuniyeti ve teknoloji odaklı yeni nesil sigortacılığın öncülüğünü yapan Allianz Türkiye ile yapılan işbirliği kapsamında İTÜ ARI Teknokent’in erken aşama girişimcilik merkezi İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang adlı girişimcilik yarışmasında Allianz Türkiye Özel Ödülü verilecek. Toplam 125 bin Türk lirası değerindeki Allianz Türkiye Özel Ödülü, sigorta teknolojileri (insurtech) ve önleyici çözüm girişimlerinden seçileceklere takdim edilecek.

Tüm Türkiye’den başvuran girişimler arasından yaptığı elemeler sonucunda, melek yatırım ağlarını, yatırımcıları ve kurumsal şirketleri bir araya getiren Big Bang, ticarileştirilebilir ürünlerin ortaya çıkarılmasını amaçlıyor. Bu yılın Kasım ayında 7’ncisi düzenlenecek Big Bang’de başarılı bulunarak, toplam 17 milyon Türk lirasından fazla ödül ve yatırımla buluşacak olan girişimler, İTÜ Çekirdek Erken Aşama Kuluçka Merkezi’nde de bir yıl süreyle network, yatırım ve satış desteklerinden yararlanacaklar.

İTÜ Çekirdek’in, sigortacılar ve sigortalıların hayatlarını kolaylaştıracak tüm ticarileşebilir inovatif teknolojilere yönelik çağrısı Allianz Türkiye desteğiyle açıldı. 2018’in Kasım ayında düzenlenecek Big Bang’e Allianz Türkiye’nin sigorta teknolojileri alanında vereceği 125 bin Türk lirası değerindeki özel ödülün yanı sıra diğer tüm ödül ve yatırım desteklerine de aday olmak isteyen girişimlerin İTÜ Çekirdek adresinden başvurmaları bekleniyor.

Başvurusu kabul edilenler, girişimlerini İTÜ Çekirdek girişimcisi olarak geliştirerek, network, yatırım, satış desteğiyle buluşacak ve Allianz Türkiye çalışanlarının mentorluklarından yararlanabilecekler.

Güncel İçerikler