Clotie, alışverişe zamanı olmayan kullanıcılara ürünleri evde denetip satın aldıran girişim

Clotie, alışveriş yaparak vakit harcamak istemeyen kişilere, düzenli aralıklarla kişisel stilistler tarafından tarzlarına özel kombinlenmiş kıyafetleri kullanıcıların evlerine göndererek, evlerinde deneme ve beğendiklerini alma imkanı sunar.

Geçtiğimiz yaz Amerika’da bulunan kurucuların aklına bir çok fikir geliyor. Türkiye’ye döndüklerinde en uygulanabilir ve çevresindeki mentorların da desteğiyle Clotie’yi hayata geçiyorlar. Engin Can Kurt ve Selen Korkmaz tarafından 2017 yılı içerisinde kuruldu ve Aralık 2017’de de Workup‘a kabul edildi.

Clotie’nin web sitesi aylık 1000’den fazla ziyaret alıyor, 700’den fazla üyesi var. Abone sayısı her hafta %10 artıyor.

Kuruculardan Engin Can Kurt, bu girişimin hayata geçmesiyle ilgili: “

Abonelik tabanlı girişimler her geçen gün artıyor. Biz de öncelikle Türkiye’de giyim sektöründe abonelik tabanlı girişimler arasında lider olmak istiyoruz. Bu noktada koyduğumuz en yakın hedef 2018’in ikinci çeyrek sonunda 1000+ aboneye ulaşmak. Sonrasında da yaptığımız işi Avrupa’dan başlayarak globale taşımak istiyoruz.

Clotie’yi yaparken offline ve online alışverişi birleştirerek insanlara en kolay ve en doğru alışveriş deneyimini sunmayı hedefledik. Kullanıcılarımız kıyafetleri ev rahatlığında denerken, satın alma ve iade işlemlerini kolaylıkla internet üzerinden tamamlayabiliyor.

Yatırımla ilgili sorduğumuz soruya da: “

Şu ana kadar aktif bir yatırım arayışımız olmadı, öz sermayemiz ile ilerliyoruz. Büyüme planlarımız çerçevesinde 2018 yılının 2. çeyreğinde yatırım almayı düşünüyoruz. Bu yatırımı daha hızlı büyüme planlarımız için kullanmayı hedefliyoruz. Bu yüzden bir yandan yatırımcılar ile tanışıp ilk iletişimleri kurmaya başladık.” dedi.

Kuruculara Clotie girişiminin Türkiye ekonomisine katkısını sorduk

“Türkiye’de istediğimiz kitlelere ulaştıktan sonra yaptığımız işi Avrupa’dan başlayarak globale taşımak. Bu noktada hem Türk markalarını yurtdışına taşıyarak hem de Türkiye merkezli bir girişim olarak globalde büyüyerek ekonomimize mümkün olduğunca fayda sağlamak istiyoruz.” dediler.

Güncel İçerikler