BuradanGönder, ŞirketOrtağım’dan yatırım aldı

Ülkemizdeki Girişimcilik Ekosistemine önemli ölçüde destek sağlayan melek yatırım ağlarından ŞirketOrtağım, “BuradanGönder” yatırımı ile inovatif girişimlere yatırım yapmaya devam ediyor. BuradanGönder, ŞirketOrtağım’ın 9 melek yatırımcısından 1 milyon 250 bin TL değerleme üzerinden pre-seed yatırım aldı.

BuradanGönder, kargo göndermeyi artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile birleştiren teknolojidir.

İnternet siteleri veya mobil uygulamalar üzerinden 2.el ve yeni ürün satanlar, kobiler, evinden veya ofisinden çıkmadan kargo göndermek isteyen bireysel müşterilere kadar geniş bir hedef kitleye hitap edecek olan BuradanGönder, kullandığı yeni teknoloji ile sektörde hem ilk olmak hem de Kargo sektöründe birçok probleme çözüm sunmak istiyor.
Caner Duru ve Doğucan Duru tarafından kurulan BuradanGönder ile kargo paketinizin boyutunu artırılmış gerçeklik kullanarak ölçebilir, yapay zeka sayesinde de ağırlığını hesaplayabilirsiniz. Ve son olarak kargo & kurye pazaryeri sunan girişim üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabilir ve kuryenin kapınıza gelmesi ile kargo paketinizi gönderebilirsiniz.
Girişimin sadece göndericilerin problemini çözmediğinin altını çizen girişimciler, posta kodunun yaygın olmadığı ve bireysel müşterilerin kargo şubelerini gereksiz meşgul ettiği günümüzde kargo firmalarının birçok yükünü üzerlerinden aldıklarını, kargo firmalarına teknoloji ile destek olduklarını ve kargo alıcılarının da birtakım problemlerine çözüm sunduklarını dile getiriyorlar.

2018 de Türkiye pazarında yerini alacak olan girişim bir yandan da Yurtdışına açılarak global bir oyuncu olabilmek için ABD’de testler ve araştırmalar yapıyor. BuradanGönder, kullandığı artırılmış gerçeklik ve yapay zeka teknolojisi sayesinde Melek Yatırımcı ekosisteminin önde gelen isimlerinin dikkatini çekti.

Kasım 2017 itibariyle Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı öncülüğünde iş dünyasının önde gelen 9 melek yatırımcısından 1 Milyon 250 Bin TL şirket değerlemesiyle pre-seed yatırımını alan bu girişime, ŞirketOrtağım Ağ Başkanı Mehmet Buldurgan Lider Yatırımcı olarak tecrübelerini aktarıyor.

Güncel İçerikler