Seyahat bazlı arkadaşlık uygulaması Citiletter ile şehirleri deneyimleyenlerden keşfedin

Şehirleri en iyi şekilde bilen insanların, o şehrin yerlilerinin ve gezginlerinin olduğu kabul edilen bir gerçek. Citiletter ile şehirleri şimdi keşfedin, şeflerle buluşun, makalelerini okuyun ve onlara mesaj gönderin.

Citiletter, şehirlerin kültürünün, gündeminin, sorunlarının, mekanlarının, lezzetlerinin ve etkinliklerinin şefler tarafından makalelerle ele alındığı bir mobil uygulamadır. İçerikler tamamen İngilizce’dir.

Gezginler, öğrenciler, Interrail gezginleri, blog yazarları, turistler, araştırmacılar ve vatandaşlar bu platform içerisinde bir araya geliyor.

Fatih’in ana hedefi, şehir aşkıyla tutuşan herkesi bir araya getirmektir. Seyahatlerini planlayan kişiler genellikle şehirler hakkında tipik bilgiler bulur ve onlara destek olan bir opsiyon olmamasından ötürü de sıkıntı yaşarlar.  Citiletter yerliler ve gezginler tarafından ele alınan özel deneyimler sunar. Aynı zamanda tüm ziyaretçiler ve şefler birbirleriyle iletişim kurabilirler.

Şimdilik sadece Belgrad, Berlin, Floransa, Istanbul ve Kiev’i destekliyor. Ayrıca dileyen herkes uygulama üzerinden şeflik başvurusunda bulunarak kendi şehirlerini sıradaki şehir olması için önceliklendirebilirler.

Girişimin kurucusu, girişimi şöyle özetliyor:

“Diyelim ki bir Japonyalı, Kiev’i ziyaret etmek için internette araştırmaya koyuluyor. Bu araştırmada karşısına çıkacak olan bilgiler genellikle uluslararası seyahat platformlarının internetten araştırma bilgilerle hazırladığı içerikler ya da gerçek kullanıcıların yorumları olacaktır. Biz de diyoruz ki neden ona gerçekten orada yaşayan veya daha önce orayı deneyimlemiş birinin spesifik hikayesini sunmayalım? Citiletter’da Japonyalı’ya hem o hikayeyi okuma fırsatı hem de o hikayenin sahibine mesaj atarak arkadaşlık kurma fırsatı sağlıyoruz. Kendileri aralarında dilerlerse konaklama imkanları, restoran ve kültürel yapılar hakkında konuşabiliyor; dilerlerse de seyahat gerçekleşeceği zaman şehri birlikte gezebiliyorlar. Bu sayede dünyanın dört bir yanından kaliteli arkadaşlıklar kurabiliyor, seyahat deneyimlerini biraz daha farklı yaşayabiliyorlar. Üstelik İngilizce pratiği yapmak isteyen ve ama çevresinde konuşacak kimse bulamayanlar için de mükemmel bir fırsat sağlıyoruz.”

Şeflerin çok iyi İngilizce dil becerisine sahip olmaları da gerekmez. Citiletter yeni başlayanlara aynı zamanda dil becerilerini geliştirebilmeleri için pratik yapma fırsatı sunar.

Citiletter uygulamasını App Store veya Google Play‘den indirebilirsiniz.

Güncel İçerikler