Spor alanındaki girişimlere Avrupa yolu açılıyor

Avrupa’nın en geniş spor girişimcilik ağı Sport eXperience ile Sporlab aralarında imzalanan protokol ile Hollanda, Danimarka, İrlanda ve İtalya’dan sonra beşinci spor inovasyon ve girişimcilik merkezini Türkiye’de kurmak üzere önemli bir iş birliğine imza attılar.

Bugüne kadar 30’un üzerinde startup projesine hızlandırıcı programları ile öncülük etmiş olan Sport eXperience ile bu yıl içerisinde ilk spor odaklı inovasyon ve girişimcilik konferansı olan Sportup’ı organize etmiş Sporlab’in bu iş birliği Türkiye’de sporda yenilikçi projelerin hayata geçmesi, yatırım bulması ve bu projelerin global pazarlara açılabilmesi anlamında önem taşıyor. Türkiye ve çevre ülkelerden yatırımcıların da Avrupa’daki hızlı büyüme potansiyeline sahip spor startuplarına yatırım yapmaları artık daha kolay olacaktır.

Sport eXperience’ın kurucusu Arno Hermans ise iletişim ağına Türkiye gibi önemli ve etkili bir ülkeyi dahil etmenin mutluluk verdiğini belirterek sözlerini “Başladığımız günden bu yana spor startuplarının büyümesini desteklemek ve uluslararası etkin bir ağ oluşturmak gibi bir hedefimiz var. Sporlab ile startupları ve onların hedeflerini destekleyebileceğimiz bir partner bulmuş olduk. Bizim için, teknolojiye bu kadar meraklı ve genç nüfusa sahip bir ülkeyi keşfetmemiz için harika bir fırsat” diye sürdürdü.

Güncel İçerikler