3140 dolara 12150 puding alıp 1 milyon mil ile sürekli bedava uçan adam

Puding kutularındaki promosyon kodu var diye 12.150 adet puding satın alıp, sonrasında bunları mile çevirerek toplamda 1 milyon mil kazanan David Phillips‘in enteresan hikayesinden bahsedeceğiz.

1999 yılında sıradan bir market alışverişi sırasında, Healthy Choice markasının her kutu pudingde 50 mil uçuş hediye ettiğinin farkına varır. İşin asıl ilginç kısmı ise promosyon olarak verilen 50 mil uçuşun, 1 kutu pudingden daha değerli olduğunu farkeder.

Toplamda 3140 dolar ödeyerek bu pudinglerden 12.150 adet satın alır. Healthy Choice firması yaptığı kampanyanın kuralları gereği pudinglerin mayıs ayında teslim edilmesi karşılığında 50 mil yerine 100 mil hediye edecektir. Ancak bu durumda David’in 12.150 adet kupon doldurması gerekiyor. Bunu tek başına yapamayacağını anlayınca bir yardım kuruluşuyla anlaşarak pudingleri kuruluşa hediye etme karşılığında bu kuponların doldurulmasını ister. Yardım kuruluşu da durumu kabul ederek tüm kuponları doldurur.

David, Mayıs ayı içerisinde tüm bu kuponlar karşılığında 1 milyon mil kazanır. Bu millerin tamamı AAdvantage Program hesabına aktarılır ve Gold üyelik kazanır. Milleri kullanıldıkça sürekli olarak da mil kazanmaya devam edecektir.

Kazanılan miller karşılığı; 31 kere Avrupa, 42 kere Hawaii, 21 kere Avustralya veya 50’den fazla kez ise Amerika içinde uçuş gerçekleştirebilmektedir. Yardım örgütüne bağışladığı pudingler karşılığında da ayrıca 815 dolar vergi indirimini hak eder.

Özetle David, sürekli bedavaya uçmakta, AAdvantage programı kapsamında Gold üyeliğinden dolayı gittiği havalimanlarında bedava konaklama ve yemek almaktadır.

Organik yollarla sadece beynini kullanarak sistemin açığından faydalanan David’i takdir ediyoruz. Muhtemelen marka, bu durumdan sonra ya bir daha böyle kampanya düzenlemedi.

Güncel İçerikler