Mercedes-Benz Türk startup yarışmasında Scode, Evreka ve Thread In Motion büyük ödülü aldı

Mercedes-Benz Türk 50 yılında 50 startup’a 500.000 TL destek verdi. Mercedes-Benz Türk’ün 50. kuruluş yıl dönümünde düzenlediği “50. Yılda 50 Startup” yarışmasının kazananları Scode, Evreka ve Thread In Motion büyük ödülün sahibi oldu ve 50’şer bin TL’lik destek aldılar.

Kadir Can Kırkoyun kodlama dersindeki platform ihtiyacına yardımcı olmak için oyunlaştırılmış mobil platform sağlayan Scode projesi ile Kadir Demircioğlu kumaşları daha işlevsel hale getire akıllı kumaş projesi ile Umutcan Duman ise atık toplama süreçlerini akıllı hale getirerek maliyetleri ve karbon salınımını %55’e varan oranda azaltan projesi ile üçe girerek büyük ödülün sahibi oldu.

Mercedes-Benz Türk tarafından tamamen hibe edilen toplam 500.000 TL desteği almaya hak kazanan 50 startup’ın 19’u, “akıllı şehir” uygulamaları olarak tasarlanan yenilikçi fikirler olurken yenilikçi fikirleri 15 projeyle sağlık, 11’er projeyle çevre ve eğitim, 7 projeyle engelli erişimi takip etti.

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda düzenlenen törende Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, “‘50. Yılda 50 Startup’ projemizin en belirgin ve ayrıştırıcı özelliği Mercedes-Benz Türk olarak verdiğimiz desteği tamamen hibe etmemiz; 50 startup’a toplamda 500.000 TL’lik para ödülü verirken herhangi bir karşılık beklemiyoruz” dedi

“50. Yılda 50 Startup” yarışmasını kazanan 50 startup’ın isimleri şöyle:

Ahmet Kuzubaşlı, Ali Selim Kayacan, Alp Onur, Alper Kutlu, Arda Aşkın, Armağan Ergün, Ayşegül Yıldırım, Berhudan Aslan, Berkman Çavuşoğlu, Bülent Soypaçacı, Cenk Çorbacı, Çiler Ay Tek, Deniz İbanoğlu, Deniz Kazancı, Doğa Doğanay, Emre Kurt, Ercan Erciyes, Ertunç Çiriş, Ferhat İnçal, Gökhan Alpaslan, Gökhan Talat Tuna, Gülin Ölçer, Güney Köse, İsmail Cem Atalay, Kadir Can Kırkoyun, Kadir Demircioğlu, Kasım Gül, Lütfi Mutlu, Mahmut Durgun, Mehmet Atakan Foça, Mehmet Doğan, Mert Ergeneci, Mesut Keskin, Mirac Bal, Murat Aras, Oğuzhan Canım, Olcay Silahlı, Osman Baytaroğlu, Sarp Tomrukçu, Selma Türkal, Semih Çelik, Serhat Oran, Serkan Türkoğlu, Soner Alayurt, Soner Hacıhalıloglu, Talha Işık, Tamer Temizer, Umutcan Duman, Yağmur Burak Yaldız, Yücel Orkut Aktaş.

Güncel İçerikler