3Z’nin yeni adı Respo Gadgets, uyku apnesi ve horlama sorununu çözmeyi hedefliyor

Big Bang 2016 sahnesinde İstanbul Sanayi Odası tarafından Geleceğin Sanayicisi Büyük Ödülü’nün yanı sıra Ege Kimya ve Monitise özel ödüllerine layık görülen biyoteknoloji girişimi 3Z, artık yoluna Respo Gadgets ismiyle devam ediyor. Marka dönüşümünü tamamlayan girişimi bundan sonra yeni ismiyle göreceğiz.

Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsü’nde bir tez çalışması olarak başlayan hikaye, ürünleşme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Türkiye’de 1.5 milyon, Dünyada ise 200 milyondan fazla insanı etkileyen ‘uyku apnesi ve horlama‘ probleminin tedavisinde kullanılmak üzere geliştirdikleri “Dormio” adındaki ağız içi aparey ile güncel olarak sunulan tedavilere konforlu ve güçlü bir alternatif oluşturmayı hedefliyorlar.

İstanbul Sanayi Odası Ödülü, Big Bang 2016

Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleştirilen ve Dormio’nun tedavideki etkinliğinin kanıtlandığı klinik çalışmalarda ilk etap 12 gönüllünün katılımıyla tamamlandı. Alınan olumlu sonuçlar ile moral bulan ekip ürünü hastalara en kısa sürede ulaştırmak için çalışmalarını daha da hızlandırdı. Dormio’yu erken deneme şansını yakalayan hastalardan alınan geri bildirimler ile ürün tasarımını da yenileyen Respo Gadgets seri üretim ve ruhsatlandırma için gereken işlemleri başlatıyor.

Projeyle ilgili gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız.

Güncel İçerikler