Netflix, çocuklar için interaktif çizgi filmler geliştirmeye başladı

Netflix, “interaktif” çizgi filmlerini hizmete sunduğunu ilan etti. Bu interaktif çizgi filmler sayesinde izleyiciler hikayelere müdahale edip bir sonraki sahnede neler yaşanacağına karar verebiliyorlar. Bunu da, çizgi filmin karar aşamalarında izleyicilere yönelttikleri sorularla sağlıyorlar. Ayrıca bu interaktif çizgi filmler çocukların eğitilmesinde de oldukça etkili bir yöntem olup ebeveynlerin dikkatini oldukça çekmekte.

Bu yılın başlangıcında gerçekleştirilen bu çizgi filmler, başlangıçta çocuklara hitap etmek üzere oluşturulmuşken Netflix daha yetişkin bireylere de hitap etmeyi planladıklarını açıkladı. Fakat hala bu kararlarından dolayı daha ileri bir tarihte başka bir format geliştireceklerine yönelik net bir açıklama yapmadılar.

Uygulama şuan için bünyesinde 3 hikaye bulunduruyor. Bunlardan “Çizmeli Kedi” hikayesi seçim sunmak için 13 kez duruyor ve iki farklı sonu bulunuyor. İzleyicilerin seçimine bağlı olarak 18 ila 39 dakika sürebiliyor.

Deney seviyesinde olan bu hikayelerin piyasaya sürülmesi için hala çok erken olmasına rağmen Netflix internet tabanlı bir şirket olmasının verdiği özgürlük nedeniyle bu hikayeleri en kısa zamanda piyasaya sürebileceklerini düşünüyorlar. Şirketin şuan ki amacı, izleyicilerin içeriğe yaklaşımını gözlemlemek. Şirket hangi hikayelerinin daha popüler olduğunu, hikayelerin tekrar görüntülenmeyi teşvik edip etmediğini öğrenmeyi piyasaya süreceği bu üç ürünle gözlemleyecek.

Güncel İçerikler