KWORKS girişimi Nerde İçek, 360 derece sanal mekan turlarıyla bilet satmaya başladı

1200’den fazla mekanı listeleyen Nerde İçek, 4 yeni şehre açıldı, messenger botunu ve İnteraktif 360 derece sanal mekan turlarını yayına aldı.

Ocak 2015’te yayına başlayan girişim Nerde İçek, 24 Mayıs itibari ile İstanbul ve Eskişehir’in yanı sıra İzmir, Ankara, Antalya ve Muğla şehirlerini de veritabanına ekledi. Botstruct ile yapılan partnerlik ile Facebook Messenger Botu olan Müzeyyen’i de devreye aldı.

Girişim, son kullanıcıya aradığı mekanı daha hızlı bir şekilde sunmayı hedefliyor. Uçtan uca mekan deneyimi olarak sunduğu 360 derece interaktif sanal tur özelliğini de yayına aldı. Aynı zamanda VR destekli olan bu sistemde İtalyan şirketi Tourmake.it altyapısı kullanılmaktadır. Sanal tur içinde dolaşırken kullanıcının beğendiği masayı anında rezerve edebildiği, konserlere bilet alabildiği, mekan içi video içerikler izleyip, mekanın içine saklanan indirim kuponlarını bulabildiği uçtan uca bir deneyim sunmayı hedefleyen Nerde İçek, gelir modeline online rezervasyonu da ekledi.

10 kişilik ekibiyle, aylık 600.000’den fazla sayfa gösterimine sahip olan Nerde İçek, yaz sonu itibariyle Türk turistlerin yoğun olarak tercih ettiği vizesiz balkan ülkeleri ve Yunan Adalarını da bünyesine katıp Avrupa pazarına açılmayı hedefliyor.

Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler