ModaCruz, 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım turuna imza attı

İkinci el kadın modasında mobil pazar yeri ModaCruz, 2 milyon dolarlık yeni bir yatırım turuna imza attı. ModaCruz, bu yatırım turuyla birlikte bugüne kadar toplam 5 milyon dolar yatırım almış oldu. MENA bölgesinin önde gelen yatırım şirketlerinden East Venture Partners’ın (MEVP) liderlik ettiği seri B yatırım turuna var olan yatırımcılar Nevzat Aydın ve Hummingbird Ventures Capital‘de katıldı. Bu son yatırım, ModaCruz’un aldığı üçüncü yatırım oldu. Yatırım; yeni açılımlar, kullanıcı ve 6 milyon ürün sayısıyla ikinci el kadın modasında en büyük envantere sahip olan ModaCruz’un ürün sayısını artırmak için kullanılacak.

ModaCruz Kurucusu ve CEO’suMelis Güçtaş: İkinci el tabuydu

Melis Güçtaş, ModaCruz CEO

Yatırımla ilgili konuşan ModaCruz’un kurucusu ve CEO’su Melis Güçtaş şunları söyledi: “ModaCruz’u ilk kurduğumuzda ikinci el kadınlar arasında varolan bir kültür değil hatta tabuydu. Bunu değiştirmeyi başardık. ModaCruz sayesinde yüz binlerce kadın ikinci el modayı deneyimleme fırsatı buldu. Şimdi hedefimiz güçlü kadın toplumumuz aracılığıyla ikinci el modayı bir kültür haline getirmek ve modayı paylaşılan bir deneyime dönüştürmek.

Melis Güçtaş liderliğindeki ModaCruz’un etkileyici bir iş çıkardığını belirten MEVP’nin yönetici ortağı ve CEO’su Walid Mansour ise yatırımdan ve ModaCruz ailesine katılmaktan heyecan duyduklarını dile getirdi: ‘Melis liderliğindeki ekip, Türkiye’de ikinci el moda pazarı liderliği oluşturma konusunda çok etkileyeci bir iş çıkardı. Aynı zamanda gelecekteki kazanç olasılıkları konusunda çok iyimseriz. MENA bölgesindeki en iyi ve en parlak girişimcilere destek vermekten gurur duyuyoruz.

Girişim 6 bin TL sermayeyle kuruldu

2014’te Melis Güçtaş’ın 309 ürün ve 6 bin TL’lik sermayeyle kurduğu ModaCruz, 100 bin dolarlık ilk yatırımını Temmuz 2014’de Aslanoba Capital’den, 350 bin dolarlık ikinci tur yatırımını Nevzat Aydın ile Serkan Borançılı ve Burak Divanlıoğlu’ndan; 2015’te seri A olma özelliğindeki yatırım turunda ise Hummingbird Ventures Capital’den 2.5 milyon dolar yatırım aldı.

Moda e-ticaretinin iki katı olan 30 dolarlık ortalama sipariş değerine sahip ModaCruz, bugün 1 milyondan fazla kullanıcıya sahip. 2016 yılını büyümeyle tamamlayan ModaCruz’un CEO’su Melis Güçtaş aynı zamanda Türkiye’nin en başarılı kadın girişimcilerinden biri olarak da gösterilmişti.

Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler