StartersHub girişimi olan yerli oyun Voidrunner, artık Steam’de!

Türkiye’nin önemli girişim destek kuruluşlarından StartersHub bünyesinde Game Garage programında olan RealityArts tarafından geliştirilen yerli oyun Voidrunner, oyuncuların merkezi steam‘de yerini aldı. Hem çoklu oyunculu hem de yapay zekaya sahip botlar ile tek kişilik modlara sahip bir uçuş oyunu olan Voidrunner, gelişmiş grafikleri ve rahat oyun yapısı ile oyunculara entreresan dünyaların kapılarını açıyor.

Oyunun geliştiricisi RealityArts Stüdyo, Türkiye’deki oyun sektörünü ve oyun yapımını geliştirmek ve destek olmak için İstanbul’daki Meslek Eğitim Teknik Liselerinde önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde tamamiyle ücretsiz, gönüllü olarak ‘Milli Oyun yazılımı ve Tasarımı‘ alanında eğitim vermeyi de planlıyormuş. Türkiye’den dünya çapında eSpor oyuncularının yetiştirilmesi, Unreal Engine 4 ve genel oyun yazılımı üretimi üzerine detaylı eğitim verilmesiyle amaçlanan bu proje, Türkiye’nin genç neslinin kendi yazılımlarını üretebilmesi ve dünya çapında 100 Milyar dolarlık sektörde tüketen değil üreten nesiller yetiştirilmesini hedefliyor.

Bu projede başarı gösteren öğrenciler, RealityArts Stüdyo’nun geliştirdiği diğer oyunlarda çalışma imkanı bulabilecek. Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler