GBA Mentor Clinic V: İyi Günde Kötü Günde Girişimcilik temasıyla tamamlandı

Türkiye’nin ilk melek yatırım organizasyonlarından Galata İş Melekleri’nin Mentor Clinic etkinliği, İş Bankası’nın desteği ile bu yıl beşinci kez gerçekleşti. “İyi günde kötü günde” girişimciliğin işlendiği Mentor Clinic V’te her yıl olduğu gibi, bu yıl da girişimciler mentorlarla buluştu; mentorluk desteği ile fikirler büyüdü, süreçler hızlandı, girişimcilik ekosisteminin güçlenmesi adına güzel bir etkinlik gerçekleşti.

Galata İş Melekleri, bu yıl düzenlediği ve İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Mentor Clinic V’te her yıl olduğu gibi yine girişimciler ile alanında uzman mentorları bir araya getirdi. Girişimcilik ekosistemindeki bilgi ve tecrübelerin aktarılmasını hedefleyen GBA Mentor Clinic ile başlangıç aşamasındaki, geliştirilmeye ve rehberliğe açık girişimler, ekosistemin temsilcileriyle bir araya geldi.

Raffles İstanbul’da gerçekleşen Mentor Clinic V’in teması, “iyi günde kötü günde girişimcilik”… Beşincisi düzenlenen etkinlik, Emre Kurttepeli’nin açılış konuşması ile başladı.
İş Bankası Dijital Bankacılık İnovasyon Birim Müdürü Ceren Sayar, bankanın dijitalleşmenin beraberinde getirdiği, paylaşmanın ön planda olduğu girişimcilik ekosistemini desteklemek adına startuplar ile birebir temas kurarak yürüttükleri çalışmalara ve sonuçlarına değindi. Sayar, İş Bankası’nın, girişimcilerin fikirlerini daha geniş müşteri tabanına ulaştırmak için işbirlikleri yaptığını söyledi. Ayrıca, girişimlerin büyümesi adına ihtiyaç duydukları eğitim ve mentorlük desteği sağladıklarını ifade eden Sayar, İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Kolektif House tarafından yürütülen yeni girişimcilik programı Workup hakkında da bilgi verdi.

Levent Erden’in de konuşma yaptığı etkinlikte, Binnaz Abla’nın kurucu ortağı Sertaç Taşdelen ve Insider’ın kurucu ortağı Sinan Toktay’ın girişimcilik hikâyeleriyle geleceğin girişimcilerine ışık tutacak altın önerileri paylaşıldı. Konuşmaların ardından girişimciler, seçtikleri mentorlarla iş geliştirmek üzere mentorluk seansları aldılar. Mentorluklara paralel olarak gerçekleşen oturumlarda etkinliğin gerçekleştirilmesini sağlayan ana sponsoru İş Bankası ve diğer sponsorlar IE Business School, AvivaSA, Iyzico, BKM ve Insider girişimcilerle buluştu.

Güncel İçerikler