Garanti Bankası, BBVA Open Talent yarışmasıyla Türk girişimcilere geleceğin kapılarını aralıyor

Garanti Bankası, finansal teknolojiler veya finansal teknolojilere dolaylı da olsa katkı sağlayacak yaratıcı projesi olan tüm girişimcilerin katılabileceği, dünyanın en büyük fintech yarışmalarından biri olan BBVA Open Talent’in Türkiye ayağını düzenliyor. Türkiye’den dünyaya açılmayı hedefleyen girişimlerin, projelerini küresel arenada tanıtma fırsatı bulacağı Open Talent, GarantiPartners bünyesinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. Türkiye ayağını kazanacak girişim projesi, Meksika’da gerçekleşecek bölgesel finallerde ülkemizi temsil edecek. Yarışmaya katılmak isteyen girişimciler, başvurularını 17 Temmuz 2017 tarihine kadar bu bağlantı üzerinden yapabilecek.

Bu yıl 9.’su düzenlenen BBVA Open Talent kapsamında başvurular, Türkiye’nin de dahil olduğu, bölgesel olarak finansal teknolojiler veya finansal teknolojiler alanına çözüm üreten girişimciler tarafından yapılabileceği gibi, dileyen girişimciler küresel çapta da 3 farklı kategoride yarışmaya başvurabilecek. Bu doğrultuda, “Kimlik Doğrulama (Identity)” “Yapay Zeka (Artificial Intelligence)” ve “Şirketler için Fintech (Fintech for Companies)” kategorilerinde yarışmaya başvuracak girişimler arasından birinci olan, BBVA’nın dünya çapında gerçekleştirdiği yarışmanın finallerine katılmaya hak kazanacak.

BBVA’nın Open Talent yarışması hakkında bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “BBVA, Open Talent yarışmasıyla, tüm dünyadan finansal hizmetlere yönelik çığır açıcı yeni fikirleri olan girişimlerin büyümesini destekliyor. Finans ile teknolojinin buluşmasına 20 yıldır yatırım yapan Garanti Bankası olarak biz de bankacılık sektöründeki dönüşümü tetikleyen fintech girişimleriyle etkileşim içinde olmaya ve onlardan beslenmeye büyük önem veriyoruz. Bu sebeple, Türkiye’deki girişimlere doğrudan uluslararası arenada yarışabilme imkânı yaratan BBVA Open Talent’i bu yıl İstanbul’da düzenlemek bizim için ayrı bir önem taşıyor. Bu yıl dünyada 9.’su düzenlenen yarışmaya, bölgesel kategoride başvuran girişimler arasından, jüri tarafından seçilen projeler; Meksika, New York ve Londra’da düzenlenecek kategori finallerine katılırken, bunların kazananları da Global Summit’te yarışacak. Türkiye’deki girişimlerin, uluslararası fırsatlara kapı açan Open Talent’a katılmaları, kendilerini dünyaya tanıtabilmeleri açısından son derece önemli bir fırsat… Garanti olarak Türk girişimlerin global pazara en etkili ve hızlı şekilde erişmesine aracılık etmekten mutluluk duyuyoruz. En büyük dileğimiz, bu yılki yarışmayı bir Türk girişiminin kazanması ve bu sayede birçok girişimciye örnek olarak cesaretlendirmesi…” dedi.

Güncel İçerikler