Taglette, Keiretsu Forum Türkiye’den 1,4 milyon TL yatırım aldı

RFID tabanlı platformla tekstil sektöründe üretimden satışa kadar çözümler sunan Taglette, Keiretsu Forum Türkiye‘den 1.4 milyon TL yatırım aldı. Şirketin değerlemesi ise 7.2 milyon TL olarak açıklandı. Tekstil, konfeksiyon ve aksesuar üreticilerini hedef kitlesine koyan Taglette, temel olarak operasyon ve pazarlama süreçlerini kolaylaştırmayı vadediyor.

Ürün takibi, kontrolü ve analizini buluta taşıyarak kolaylaştıran Taglette, aynı zamanda görünmez elektronik mürekkep teknolojisi ile ürünün güvenliğine de el atıyor.

Aldığımız bilgiye göre 2016 yılında kurulan Taglette, bugün 3 farklı şehirde ve 4 bin mağaza/tekstil sektörü çalışanı tarafından kullanılıyor.

Tekstil ürünlerinin mağazaya girmeden önce tag‘lenmesiyle sürece dahil olan Taglette, ürünlerin mağaza içindeki takibine ve kasadaki ödeme aşamasına kadar takibini sağlıyor. Bulut tabanlı olarak kullanıcılarına ulaşan Taglette’in bir de mobil uygulama platformu var.

Stok sayımı ya da anlık reyon dizimi gibi operasyonel konularda kullanıcılarına yardımcı olmak isteyen girişim, aynı zamanda yeni sezonda odak noktasında olması gereken ürünleri söylemek gibi pazarlama çalışmalarında da yer alabililiyor. Taglette almış olduğu bu yatırımı hızla büyümek için kullanacak.

Taglette ile ilgili olan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. egirişim, girişimciler ve yatırımcılarla yakından bağlantılıdır. Tüm haber içeriklerini bizzat kaynağından alıyoruz. Türkiye’de girişimlere yapılan tüm yatırımlara sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler