ABD pazarına açılmak isteyen UrbanStat, 500 bin dolar yatırım aldı

ABD pazarına açılmak istediğini açıklayan UrbanStat, Tarık Yıldırım’dan 500 bin Dolar tutarında yatırım aldı.

Yatırımla birlikte hemen ABD’de şirket kuran ve Chicago’da ekibi genişletmek için çalışmalara başlayan UrbanStat, bir yandan da satış odaklı müşteri görüşmelerini de sürdürüyor.

Anıl Çelik ve Nilgün Dağ Çelik tarafından 2013 yılında kurulan UrbanStat, piyasaya ilk Mekansal İşler olarak girdi, aradan geçen sürede hem markasını değiştirdi hem de emlak sektörüne hitap eden ürününü pivot ederek sigortacılık sektörüne yöneldi.

Sigorta sektörü için gerçek zamanlı risk analizi yapan girişim, bozuk adres bilgilerini bir standarta oturtuyor yani doğruluyor ve adresin lokasyon bazlı olarak iklim ve doğal afet riskini ölçümlüyor.

Türkiye’deki büyümesini sürdürmek isteyen UrbanStat, yatırım sonrası ABD pazarında müşteri aramaya koyuldu.

Kurucu Ortak ve CEO Anıl Çelik, önümüzdeki 12 ay içinde ABD pazarında referanslar elde etmek istediğini söylüyor. Sonrasında Seri A yatırım turu için görüşmelere başlamak istediğini de cümlelerine ekliyor. Diğer yandan girişim, Türkiye’deki operasyonlarına devam edecek ve büyümesini sürdürmeye yönelik çalışmalarda da bulunacak.

UrbanStat’ın mevcut ortaklarının Girişim Fabrikası’nın hisselerini geri almış ve bu hisseleri çalışanlara dağıtmak istiyormuş.

Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler