Sesleri yazı formatına dönüştürebilen 3 yeni uygulama

Telefonunuz aracılığıyla arama yapmanızı, eposta yazmanızı, notlar almanızı, toplantılar ayarlamanızı sağlayan yüzlerce uygulama bulunuyor. Fakat bazı insanlar için küçük ebatlı telefonların klavyeleri yada ekranları bu uygulamalar ile yapabilecek işlemleri kısıtlayabiliyor ve zorluklar çıkarabiliyor.

Eğer siz de ekrandaki küçük karakterli yazıları okumakta zorlanıyorsanız yada büyük parmaklara sahipseniz şimdi size göstereceğimiz 3 sesten-yazıya uygulamaları bu sorunları hayatınızdan çıkarabilir ve sizi büyük uğraşlardan kurtararabilir.

1. Dragon Dictation: Bu uygulama yalnızca bir butona sahip. Çok basit, sadece tıklayın, konuşun ve dragon dictation geriye kalan herşeyi halletsin. Programın çalışma prensibi olarak konuştuklarınız tam olarak bittiğinde, söylenenler yani yazınız bir bütün halinde karşınıza çıkıyor. Bu prensip normal programlara göre biraz farklı olduğu için bazı kullanıcılar için bir alışma süreci gerekebilir. Fakat ritimi bir kez yakaladığınız zaman yazmanız gereken uzunca epostalar, dökümanlar, yüksek bir doğruluk oranıyla ve 30 farklı dil seçeneği ile birlikte rahatça oluşturulabilir hale geliyor.

Program kullanıldıktan sonra oluşturulan yazılar direkt olarak sosyal medyada paylaşılabiliyor, sonra kullanılmak üzere kaydedilebiliyor, mail yada mesaj olarak atılabiliyor ya da başka bir program üzerinde kopyala yapıştır yapılabiliyor. En iyi kısım ise programın iPad ve iPhone’lar için ücretsiz olması, fakat programı kullanabilmek için internet bağlantınızın olması gerekiyor.

2. Android için Evernote: Evernote tüm fikirlerinizi ve ilhamlarınızı yazabilmeniz için tasarlanmıştı. Ancak şu an bir ekleme olarak tüm konuştuklarınızı yazıya da dökebiliyor.
Dragon Dictation’dan farklı olarak konuşmalarınız ve konuşmalarınızın çevirisiyle oluşan yazılarınız birlikte kaydediliyor ve bu konuşmalarınızı programın kendi arama motoru aracılığıyla filitreleyebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Aynı zamanda uygulama, tüm aklınızdakileri günün sonunda kaydedebilmenizi ve daha sonra dönüp yeniden bulabilmenizi sağlıyor.

Evernote’un da kullanımı ücretsiz, fakat programı kullanabilmeniz için internetinizin bulunması gerekiyor.

3. Voice Assistant: Hızlı ulaşım özelliği ile yeniden tasarlanan bu uygulama, Facebook, Twitter gibi birçok uygulamadan çok daha hızlı bir yayınlama ayrıcalığı ile birlikte geliyor. Aynı zamanda program, konuşmanızı yazıya dökme aşamasına geçerken seçebilmeniz üzere farklı dosya türleri sunuyor.

Otomatik kopyalama özelliği ile dönüştürülen dosyalarınızı, Google Search gibi uygulamalara gönderebilme imkanınız oluyor. Aynı zamanda dosyalarınızı kablosuz bir yazıcı üzerinden çıktı olarak da alabiliyorsunuz. Uygulama kendiliğinden gelişen bir ses kaydetme özelliği ile birlikte kullanıcıya sunuluyor. Aynı zamanda gramer hatalarını düzeltme gibi bir ayrıntısı da bulunmakta. Son olarak uygulama iPhone ve iPad’ler için 99 cent karşılığında AppStore’ da kullanıcılarını bekliyor.

Güncel İçerikler