Avustralya’da dijital gelişmeyi sağlayan 5 trend

Her 5 Avustralyalı yöneticiden 4’ü teknolojinin gelişmesinin doğrusal bir süreç olmadığını, katlanarak ve birikerek ilerlediğini savunuyor. Accenture Technology Vision 2017‘ye (Teknoloji Vizyonu 2017) göre teknolojinin gelişimini ve değişimini sürdürecek olan yine teknolojinin kendisi değil, biziz.

Teknoloji vizyonu 2017’de, teknoloji ve iş alanında ‘ilk insanlar’ yaklaşımı temel alınarak 5 trend belirlendi.

Yapay Zekalar

Yapay zekalar bir girişim için harika bir aracın ötesine geçiyorlar ve arayüz olarak kullanıldığında oldukça sofistike roller üstleniyorlar. Avustralya’lı iş adamlarının %71’i yapay zekaların, önümüzdeki 3 yıl endüstride önemli yer tutacağını söylüyor.

Ekosistem İçerisindeki Güç Oyunları

Avustralya’daki işletmelerin %72’si gelecekte rekabet üstünlüğünün kendi ellerinde  olmayacağının farkında. Rekabetin içinde, bulundukları endüstri ve ekosisistemin tamamı olacak. Büyük işletmeler, Dünya genelinde dijital ekosistemlerde rekabet etmek için parterliklerden faydalanmaya başladılar bile.

İşgücü Piyasası

Dijital liderler iş gücünü yeniden tasarlıyorlar. Avustrlayalı organizasyonların %10’unda hala klasik hiyerarşik düzen var. Bunun nedeni iş gücünün kontrolsüz büyümesi ve yönetilmesi.
Liderler; bütçe, yönetim ve insan kaynakları politikaları vb. stratejilere bu konuda sponsorluk yapmalılar.

İnsanlar İçin Tasarlamak

Dijital deneyimlerin yeni sınırı, özellikle insanlar için tasarlanıyor olmaları. Avustralyalı işletmelerin dörtte biri in san davranışlarını anlamak ve hizmetlerini farklılaştırmak gerektiğinin farkında. Bu, birkaç yıl önce hayal edilemeyecek kadar büyük olan bir potansiyelin sonucudur.

Keşfedilmemişi Keşfetmek

Avustralya’daki işletmeler çevrenin nasıl büyük bir hızla değiştiğinin farkında. Çoğu,dijital endüstrinin içine girdiklerini kabul ediyor. Dijital hedeflerine ulaşmak için yeni kuralları ve standartları şekillendirmeye ve geliştirmeye istekli olmaları gerektiğini biliyorlar.

Güncel İçerikler