New York merkezli Makaron üreticisi Woops, franchising ile büyümeye devam ediyor

Woops CEO’su Raj Bhatt 2012’de New York’un Bryant Parkında bir dükkan açtı ve sadece dokuz haftada 200 bin dolarlık satış yaptı. 2015 yılında bayilik yapmaya başlayan marka Austin, Boston ve Tucson da dahil olmak üzere ülkenin 33 noktasına kadar yayılmayı başardı. Woops bu yıl alışveriş merkezi franchisingleri ile büyümeye devam ediyor.

Makaron, dünyanın birçok ülkesinde yapılan tatlıdır. Acıbadem kurabiyesi, Fındıklı makaron, Cevizli makaron gibi birçok çeşitleri vardır. İsteğe göre fındık, ceviz, badem eklenerek şeker ve yumurta beyazı ile yapılır. (Vikipedi)

Entrepreneur.com’un Woops ile gerçekleştirdiği röportaj.

Alışveriş merkezleri risk altında bu sizi etkilemiyor mu?

Alışveriş merkezi endüstrisi zor bir vakit geçiriyor.Ancak en lüks alışveriş merkezleri halen mükemmel bir müşteri trafiği yaşamakta.Alışverişe gelen müşteriler alışılagelmiş mağazalar dışında özel bir hizmet istiyorlar. Bizi seçmelerinde ki en büyük etken de büfemizin güzel görünmesi ve müşterilerimizi özel hissettirecek bir hizmet sunmamızdır. Büfe işimiz büyüdükçe kafe işine de girmeye karar verdik. Taze hamur işleri, kahve, makaron ve küçük Avrupa tarzı sandviçlerle bir kafeye ihtiyacımız olduğunu düşündük. Kafe konseptini de denedik ve çok iyi bir sonuç aldık.Woops Bakeshop olarak kafe sektörüne de girmeye başladık.

Makaron trendinin sona ermesinden korkuyor musunuz?

Trendlerden hep endişe duyarım. Her şeyin raf ömrü vardır. Ancak, makaronların çok uzun zamandır trend olduğu New York’ta bile satışlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Büyük şehirlerin dışında, insanların hala makaronların ne olduğunu bilmediklerini görüyoruz. Birçok kişi görüntüsü sebebi ile sabun olduğunu düşünüyor. Bizim hedefimiz önümüzdeki 10 yıl içerisinde temel ürün olarak makaron satmak değil, Amerikan kitleye dünyanın en iyi şekerlemelerini de sunabilmektir. Kafelerimizde, Belçika gofretleri, geleneksel rugelach, Arjantin alfajores gibi birçok ürün bulunmaktadır.

Makaron yapmak zor. Bayilikleriniz bunu nasıl başarıyor?

Fırınımız Bronx’ta kurulu haldedir. Nakliye işlemleri için özel bir sistem kullanıyoruz. Makaronların iki bisküvisi ve ganajını bir araya getirdikten sonra, onları dondurulmuş olarak naklediyoruz. Ürünün taze kalmasını sağlamak için yaptığımız birçok formülümüz bulunmakta. Diğer hamur işlerini ise nakliye işleminden önce hazırlayıp, nakliye sonrasında taze olarak pişiriyoruz. İş akışını düzenleyici birçok sistemimiz bulunmakta ve ürünlerin en taze halini müşterilere sunmak için gece gündüz çalışma halindeyiz.

Fransızlara bir gün yenileceğinizi düşünüyor musunuz?

Makaronlarımızın hem yapım hem de satış aşamasında diğer yerlere göre daha titiz davrandığımızı düşünüyorum. Ürünlerimizi elimizden geldiğince Amerikanlaştırmıyoruz. Her yıl yaptığımız gibi Bryant Park’ta standımızı açıp uluslararası bir müşteri trafiği yakalıyoruz. Ve müşterilerimizden her zaman makaronlarımızın Paris’teki makaronlar kadar iyi olduğunu duyuyor ve gururlanıyoruz.

Güncel İçerikler