BiTaksi, son yaşanan güvenlik olayından sonra uygulamada bazı güncellemeler yaptı

BiTaksi, geçtiğimiz haftalarda bir sürücü ile yolcu arasında yaşanan ve güvenlik açığından kaynaklanan bir sorundan dolayı önemli derecede sıkıntı yaşadı. Sosyal medyada ve uygulama marketlerinde ciddi derecede tepki ve eksi puan aldı.

BiTaksi ise, daha iyi hizmet vermek, kaybettiği kullanıcıları geri kazanmak ve güvenlik açıklarını kapatmak amacıyla bazı önemli geliştirmeler yaptı.

Bu geliştirmeler;

  • Yolculara memnun kalmadığı sürücülerle bir daha eşleşmeme imkanı tanındı.
  • Yolculuğun sonunda, yolcu “Sürücüyle bir daha eşleştirme” seçeneğini tıkladığında, süresiz olarak bir daha o sürücüyle eşleşmeyecek.
  • Yolcu “Sürücüyle bir daha eşleştirme” seçeneğini tıklamasa bile, sürücüye 1 veya 2 yıldız vermesi halinde sürücüyle 1 yıl süreyle eşleşmeyecek.
  • 1 ve 2 yıldız verilen yorumlar sürücüler tarafından görüntülenmeyecek. Bu yorumları sadece BiTaksi değerlendirecek, sürücüye belli bir zaman sonra toplu ve anonim halde geri bildirimde bulunulacak.
  • Yolculuğun sonuna “Müşteri Hizmetleri Beni Arasın” seçeneği eklendi. Bu sayede, yolcuların müşteri hizmetlerindeki muhtemel yoğunluktan etkilenmeden BiTaksi ile iletişime geçebilmesi kolaylaştırıldı.
  • BiTaksi sürücüsü olarak sistemde kalmak için gereken yıldız ortalamasını 5 üzerinden 4 yerine 4,5’e çıkarıldı ve ortalaması 4 ile 4,5 arasında olan sürücülere ortalamalarını yükseltmeleri için 1 aylık geçiş süresi tanındı.

Bu geliştirmelerin BiTaksi’ye etkisini, zamanla yapılacak olan resmi açıklamada göreceğiz.

Güncel İçerikler