Uber, Çin’de yeni yüz tanıma özelliği başlattı

Sürüş uygulamaları endüstrisinde rahatsız edici bir dolandırıcılık var. Sürücüler aklına gelen her şeyi yapıyorlar; konumlarını yanlış verip nakit arttırmak için birçok yola başvurmaya başladılar.

Uber, Çin’in Didi Kuaidi ve Hindistan’ın Ola gibi uygulamaları dolandırıcılıktan kurtulmak için ve bu arabaları kimin kullandığına bir göz atmak için bir dizi güvenlik özelliğini sundu.

Sürücülerin bulundukları yeri söylediğinden emin olmak için sofistike bir yeni yüz tanıma özelliğini tanıtan uygulama Uber’den geliyor. Ve ilk olarak Çin’de piyasaya sürülecek.

Yüz tanıma, kayıt sırasında sürücü kimliğini doğrulamak için kullanılacak ve aynı zamanda uygulamadaki periyodik kontrollerin bir parçası olacak.Kullanıcı tarafından pek fazla değişme ihtimali bulunmayan bu uygulama ile bir yolculuğa çıktığınızda göreceğiniz en büyük fark sürücünüzün fotoğrafının sabitlenmesi olucaktır.

Şirket, son birkaç aydır Asya’da bir dizi benzersiz lokalizasyon geliştirdi ; UberMOTO, şimdiye kadar yalnızca birkaç kilit Güney ve Güneydoğu Asya pazarına yayılan motosiklet çağırma hizmetiydi.

Bu yeni özellik Uber’in Çinli bir yüz tanıma sistemi olan Face ++ ile yaptığı bir anlaşmanın getirisi . Şu anda beta durumda ve önümüzdeki ay Çin’deki sürücülerin uygulamasının bir parçası olacak.

Pekin merkezli Face ++, Alibaba gibi diğer Çin devleriyle ortaklık kurarak, yüz tanıma için Çin’in en çok aranan girişimlerinden biri haline geldi.

Güncel İçerikler