Erdem Yurdanur, alışveriş fişleri için sadakat programı Qumpara’ya 100 bin TL yatırım yaptı

Alışveriş fişinin fotoğrafını çekip gönderen tüketicilere anında dijital ödüller kazandıran mobil uygulama Qumpara, Erdem Yurdanur‘dan 1 milyon TL değerleme ile 100 bin TL yatırım aldı. Kullanıcılar, uygulama üzerinden gönderdikleri her fiş ile Qumpara puanlar ve dönemsel olarak markalarda sürpriz ödüller kazanabiliyor.

Uygulama diğer tarafta ise tüketim markalarına ve perakende zincirlerine, minimum eforla, herhangi bir teknolojik ya da lojistik yatırıma gerek olmadan, günler hatta saatler içerisinde satış ve sadakat kampanyaları kurgulayabilme imkanı sunuyor.

İki kadın girişimci Yazılım mühendisi Banu Turgut ve Endüstri mühendisi Nilhan Gür tarafından Aralık 2015’te kurulan girişim, 2016 Şubat’ta Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Geliştirme merkezinde faaliyetlerine başladı.

Qumpara, ilk kurulurken finansal kaynak bulma konusunda çok zorlandı. Şirketi kurmadan önce Kosgeb Ar-Ge inovasyon desteğine başvurdular. Kurul kararı olumlu olunca, KOSGEB Boğaziçi Teknoloji Geliştirme Merkezinde ofis verildi. Yazılım, donanım ve bu projede görev alan ekibin maliyetlerinin %75’lik oranı KOSGEB desteğinden karşılanıyor.

Yatırımı yapan Maçkolik kurucusu Erden Yurdanur ise yatırım yapma nedenini şöyle açıkladı

“Yatırım yapma nedenim de iki çok başarılı kadın girisimcinin zaten çok değerli fikirlerine paradan daha cok tecrübemle katkıda bulanabileceğimi düşünmem oldu. Bence Qumpara doğrudan müşteriye ürün satmayı hedefleyen bütün firmaların severek kullanabileceği ve çok basit çözümler sunan bir ürün. Bu ürünü görüp de kullanmak istemeyecek satiş müdürü düşünemiyorum. Özellikle de ekonominin son derece daraldiği bugünlerde.

Güncel İçerikler