Restoran rezervasyon platformu Reztoran, 600 bin dolarlık ikinci tur yatırım aldı

Türkiye’den çıkan ve gerçek zamanlı restoran rezervasyon servisiyle rakiplerinden ayrışan Reztoran, ikinci tur yatırım turunu kapattığını duyurdu. Girişimin paylaştığı bilgiye göre, 600 bin dolarlık yatırım turuna Hakan Sabancı, Doğan TV Holding, Cem Garih, Mehmet Gül, David Nahmiyas, Can Gürel ve Alen Anav’ın aralarında bulunduğu yatırımcılarla birlikte Yunanistan’ın önemli yatırımcılarından Venture Friends’in kurucusu Apostolos Apostolakis katıldı. Girişimin halihazırda yatırımcısı olan Doğan Yalçındağ, Fırat İşbecer, Kaan Karamancı, Tunç Yalgın, Kerim Türkmen ve Çağlan Şahinbeyoğlu yeni yatırım turuna katılanlar arasında.

İlk günden beri mobil öncelikli (iOS ve Android) olarak hizmet veren Reztoran, kullanıcıların uygulama üzerinden rezervasyon yapmasını sağlıyor. Reztoran ayrıca internet sitesi ve çağrı merkezi üzerinden de hizmet veriyor. Müşteriler, restoranlardaki müsaitlik durumunu görüntüleyebiliyor, rezervasyonla ilgili değişiklikleri yine mobil uygulama veya internet sitesi üzerinden yapabiliyor. Uygulama ayrıca kullanıcılara yeni restoran önerilerinde bulunuyor ve bünyesinde bulunan 700’den fazla restoran hakkında her türlü bilgiyi sunuyor. Reztoran, İstanbul dışında İzmir, Ankara, Bodrum ve Çeşme’de de hizmet veriyor.

Irmak Dönmez ve Murat Büyümez çiftinin 2015 yılı başında hayata geçirdiği Reztoran, Bookatable anlaşması sayesinde İstanbul dışında, Amsterdam, Barselona, Berlin, Londra, Paris ve Viyana’da da kullanılabiliyor.

Yeni yatırım turunun Reztoran’ın operasyonlarını desteklemesi ve büyümeye devam etmesi için pazarlama faaliyetlerine de aktarılması planlanıyor. Kurucu çift konuyla ilgili açıklamalarında “Bu yatırım turu bizim için çok önemliydi. Giderek genişleyen Reztoran ailesi, Türkiye’nin online restoran rezervasyonu alanında akla gelen ilk isim olmuş durumda. Yeni yatırımla birlikte pazarlama çalışmalarımızı hızlandırarak daha çok kullanıcıya ve üye restorana ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

Yemeksepeti’nin kapanan girişimi Papyon‘dan sonra Türkiye’de restoran rezervasyon sisteminin geleceğini ne bekliyor bunu da göreceğiz. İyi bir ekip ve iyi bir strateji ile bazen daha küçük grupların daha büyük gruplardan iyi işler çıkardığını biliyoruz. Reztoran ekibine de bu yolda başarılar dileriz.

Girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Güncel İçerikler