Lokal not bırakma uygulaması Pomnote, globalde kullanılan platform olmayı hedefliyor

Lokal not bırakma uygulaması Pomnote, kullanıcıların bıraktığı notlarla takipçileri veya arkadaşları ile iletişim kurmalarını sağlayan sosyal bir platformdur. Bulunduğunuz yer ile ilgili haberleri, duygularınızı, deneyimlerinizi, düşüncelerinizi paylaşmanıza olanak sağlar. Notlar sadece bulunduğunuz lokasyona bırakılabilir. Lokal düşün, globale uygula mottosuyla tüm dünyada kullanılan bir platform olmayı hedefliyorlar.

2 yıllık geliştirme dönemi ve 7 aylık çalışma sonucu hayata geçen Pomnote, herhangi bir melek yatırım olmadan Mart 2017 itibariyle global olarak App Store’da yayınlanmaya başladı. Toplamda şu an 1500’ten kullanıcıları mevcut. Günlük ortalama 210 kullanıcı kayıt
yapıyor, 1220 not bırakıldı.

Uygulama içerisinde Pomnote ikonuna basarak bulunduğunuz lokasyona genel, özel ya da kendine not bırakabilir, bu notlara arkadaşlarını etiketleyebilirsin ve notlarında arkadaşlarından bahsedebilirsiniz.

POMNOTE NELER YAPACAK?

V.1 de en basit hali ile çıkarılan uygulamada, sesli not, fotoğraflı not, videolu not ve kullanıcıya özel gizli not özellikleri eklenecek.

Hedeflenen kullanıcıya ulaşıldığında, uygulama içerisinde markalara yönelik define avı tarzında, notların takibi sonucunda hediye, indirim gibi ödüller verilmesi planlanıyor. X markanın define avında ilk notun bulunduğu lokasyondan notu alan kullanıcı talimatları ve notları takip ederek ödülü kazanabilecek. Ör: İkinci sinema bileti, araç servisinde % 10 indirim, kahvenin yanına tatlı vb.

Sonraki versiyonlarda Yeme-içme, eğlence, cafe, restaurant gibi bölümler eklenecek ve kulanıcı notları takip ederek tavsiyelere ulaşılabilecek.

Yerli girişim Pomnote’a global pazarda başarılar dileriz.

Güncel İçerikler