Akıllı veri yönetimi girişimi Raxar, 500 İstanbul’dan yatırım aldı

ABD merkezli veri yönetimi girişimi Raxar, 500 İstanbul’dan yatırım aldı. Yatırım değerinin 500 Startups’ın ortalama yaptığı yatırımları baz alarak söylersek 50-100 bin dolar civarlarında olduğu tahmin ediliyor.

Kurt Akman ve Peter Akman tarafından ABD’nin Florida eyaletinde kurulan girişim, özellikle devlet kurumları ve büyük ölçekli firmalara hizmet veriyor. Özet olarak ‘akıllı bir veri yönetimi sistemi‘ olarak denebilir.

2013 yılında kurulan ve bugün itibarıyla Chicago Havacılık Departmanı ve Toronto Ulaşım Birimi gibi kurumlarca kullanılmaya başlandı. Müşterilerine maliyet analizleri, varlık takibi, bakım planlaması ve kompleks bir şekilde hazırlanabilen iş akışları gibi konularda yardımcı oluyor.

Raxar ayrıca müşterilerinin IoT entegrasyonlarını da tek bir platform üzerinden yönetebilmelerine de olanak tanıyor. Tamamen ABD pazarını hedefleyen girişim, havalimanları ve çok çeşitli inşaat projelerinde kullanılabiliyor. Müşterileri için geliştirdiği mobil temelli çözümüyle onlara hem zamandan kazanmaları hem de verimliliklerini arttırmaları fırsata sunan Raxar, ücretlendirmesini ise SaaS (Software as a service) modeliyle yapıyor.

Raxar, 500 Startups’ın San Francisco’daki hızlandırma programına da kabul aldı. Bu yatırım 500 Startups ve 500 İstanbul ortaklığında aldı.

Raxar ile ilgili gelişmeleri egirişim üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz.

Güncel İçerikler