Startup Turkey 2017 kazananları: Tespack, Taşeron Bankası ve BuyBuddy

23-25 Şubat 2017 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Startup Turkey 2017, birbirinden değerli girişimcilerin ve yatırımcıların katılımıyla 3 günlük dolu bir programla tamamlandı. Girişimcilerin mentorluk alıp yatırımcılarla görüşebildiği, Türkiye’den ve yurtdışından katılımcıların da birbirleri arasında iş birliği kurduğu oturumlarla içeriği iyi bir program hazırlandığını söyleyebiliriz.

ilk 2 gün yapılan sunumların ardından finale kalan 15 girişim seçildi. Bu girişimler yoğun programın ardından 24 şubat Cuma akşamı final sahnesine çıkarak yatırımcılara karşı sunum gerçekleştirdi ve Startup Turkey 2017’nin en iyi 3 girişimi seçildi.

1. girişim: Tespack

Akıllı kıyafetler ile kullanıcılarına hareket halinde mobil enerji yaratımı sağlar. Son teknoloji ve bağlanırlık özelliklerini premium tasarımıyla birleştiren Tespack teknolojileri akıllı kıyafetlerin en büyük sorunları olan pil ömrü ve bağlanırlık problemlerini çözmektedir. 200,000’den fazla ürün satmış olan Tespack’ın müşterileri arasında özel şirketlerin yanında Birleşmiş Milletler ve silahlı kuvvetler de bulunmaktadır.

2. girişim: Taşeron Bankası

Devletler tarafından ihale edilmiş projeleri alan müteahhitler için taşeron ekip ve taşeron firma bulabilmelerini sağlayan bir platformdur. Taşeron Bankası sisteminde şu anda 15,820 taşeron ve 2100’den fazla müteahhit firma bulunmakadır.

3. girişim: BuyBuddy

Giyim mağazalarında müşterilerin kasaya gitmeden alışveriş yapmalarını sağalayan, aynı zamanda da bir ürün güvenlik cihazı olarak çalışarak, ürünlerin çalınmasını engelleyen bir IOT cihazı ve mobil uygulamadır. Buy Buddy Türkiye’de 1 mağazada 10,000 ürün ile pilot aşaması için anlaştı.

Güncel İçerikler