İTÜ Çekirdek

Emre’nin otomobil hobisi Driven uygulaması ile girişimi haline dönüştü

Hiç kuşkusuz ki otomobiller günü, hemen herkesin ilgi alanına giriyor. Bugün Dünya üzerinde 1 milyardan fazla otomobil bulunuyor ve yeni bir otomobil almak isteyen insanların %80’i araştırmasına mobil cihazlar üzerinden başlıyor. Bu gerçeği gören bir grup Türk girişimci Emre Aksoy, Driven isimli uygulama ile bu ihtiyaca cevap vermek için kolları sıvamış.

Aslında bu fikir Emre’nin çocukluğunda okul kitaplarının ve defterlerinin arasına otomobil dergileri koymakla başlamış. O günden beri hayali olan otomobillerle ilgili bir girişim hayata geçirmekmiş. Bugün ise bu hayalini Driven ile gerçekleştirdi.

Driven, eski ve yeni tüm otomobiller hakkında her şeyi takip edebileceğiniz ve benzer zevklere sahip insanlarla konuşabileceğiniz yeni bir araba topluluğu. Uygulamada şimdiden 150’den fazla araba markası ve 9000’e yakın model bulunmakta. İlgilendiğiniz arabaların yüksek çözünürlüklü resimlerini görüntüleyip, araç hakkında detaylı bilgi edinebildiğiniz gibi merak ettiklerinizi diğer insanlara danışıp aynı alanla ilgilenen İnsanlarla sosyal bir ortam oluşturabiliyorsunuz. Eğerki araba alma planınız henüz yok ise uygulama içerisinden istediğiniz arabalar ile bir rüya garajı oluşturmakta da mümkün oluyor.

Driven’ın kurucusu çocukluğundan beri arabalara çok meraklı olup uygulamayı aslında kendi ihtiyacını gidermek için geliştirmiş. Bugüne kadar yeni arabaları kolay takip edebileceği ve markaların tüm model gamını inceleyebileceği bir uygulamanın olmayışından yola çıkan Emre Aksoy’un çok doğru bir tespit yaptığı da görülüyor; zira uygulama piyasaya çıkmasının ertesi günü Apple App Store’da en beğenilen uygulamalar arasında yer almış.

Bu başarı ile birlikte kısa sürede 20.000 kullanıcıya ulaştığını belirten Emre, Driven’ı yeni özelliklerle güçlendirip büyüme grafiğini devam ettirmek istiyor. İTÜ Çekirdek 2017 programına kabul edilen Driven, erken aşama yatırımcı görüşmelerine başladı.

Şimdilik yalnızca iOS için geliştirilen uygulamanın kısa süre sonra Android versiyonu da piyasaya sürülecek. Eğer siz de otomobillere meraklıysanız uygulamayı şu linkten indirebilirsiniz: http://www.drivenapp.io

Konuyla İlgili İçerikler

Kolektif House

Son Yatırımlar

Güncel İçerikler