Ar Pandora, Çin’in TOKİ’si China Construction Company ile anlaştı

Türkiye’de Sanal Gerçeklik (VR) ve Arttırılmış Gerçeklik (AR) alanında Nisan 2014’ten bu yana faaliyet gösteren Ar Pandora, Çin’in TOKİ’si China Construction Company ile anlaştı.

Linkedin’in eski Türkiye Yöneticilerinden Ali Rıza Babaoğlan’ın melek yatırımcısı olduğu, Kemal Akçalı tarafından kurulan Ar Pandora, küresel hedefli bir girişim olarak inşaat sektörüne odaklanmasıyla fark katıyor. Mimari sunumlar için AR ve VR uygulamaları geliştiren şirket son bir yılda 25’ten fazla proje gerçekleştirerek cirosunu üçe katlamış bulunuyor. Şirketin müşterileri arasında Socar-Petkim, Decorilla, Rönesans Yapı, General Electric, Bayer ve Çin’in TOKİ’si olarak bilinen China Construction Company gibi büyük kuruluşlar yer alıyor.

Ar Pandora özetle, inşaat henüz proje aşamasındayken binanın içini gezmeyi sağlayan bir sanal gerçeklik yazılımı. İnşaat sektörünün büyüklüğüne rağmen şirketin birincil pazarı Türkiye değil. New York’taki satış ofisi ve Pandora Reality ünvanlı şirketi aracılığıyla faaliyet gösteren girişim, tüm satışlarının yüzde 70’ini ihracattan sağlıyor. İnşaat sektörünün yanı sıra, bir endüstri firması ile birlikte işçi eğitim simülasyonları ve gerçek zamanlı kalite kontrol uygulaması da geliştiren Ar Pandora, İTÜ Teknokent’te doğmuştu. Hali hazırda ABD, Çin, Almanya, İngiltere ve Ukrayna ile çalışıyor.

Güncel İçerikler