Spor dikeyinde pazar yeri sunan Mysu.com, Zeynep Holding’ten 400 bin TL yatırım aldı

Spor eğitmenleri ve spor salonlarının kendilerine özel sayfalar açıp ders ve üyelik satıp rezervasyon alabildiği Mysu.com, daha öncesinde Zchool’a da yatırım yapan Küçükçalık Holding’in yan kuruluşu Zeynep Holding‘ten 400 bin TL yatırım aldı.

Mysu.com (My Sports Universe), Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü araştırma görevlisi Yusuf Öç ve öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşegül Toker tarafından kurulmuş ve kısa sürede yatırım almış sosyal bir spor ve sağlık platformu olarak konumlandı. Doktora tezi çalışması esnasında yapılan mülakatlarda bir ihtiyaç olduğu anlaşılan ve tamamen spor, sağlık odaklı bir sosyal pazar yeri formatı oluşturularak bu alanda bir ilk olan bir proje ortaya çıkarıldı.

Mysu bünyesinde spor eğitmenleri ve spor salonları kendilerine özel sayfalar açıp ders ve üyelik satıp rezervasyon alabilirler. Ayrıca spor severler de kendilerine en yakın spor salonu ve spor eğitmenini bulabilir, online olarak ders veya üyelik satın alabilir, rezervasyon yapabilirler. Sporseverler ve profesyonel sporcular kendi aralarında mesajlaşabilir ve içerik paylaşabilirler. Kullanıcılar için tamamen ücretsiz olan www.mysu.com ülkemizde sporu sevdirmeyi bir misyon edinmiş ve bu noktada teknolojik olarak spora yönelik hizmet sunmaya devam edecektir.

Sosyal medyanın ve dijital dünyanın çok önem kazandığı günümüzde sporculara ve spor salonlarına çok uygun pazarlama çözümleri sunan Mysu, hali hazırda Boğaziçi Üniversitesi Teknoparka sunulan sporcu ve sporsever eşleştirme algoritması Mysumatch™ projesi ile daha önce dünyada yapılmamış bir spor eşleştirme uygulamasını da geliştirmektedir.

Mysu kurucu ortağı Yusuf Öç’ün yaptığı açıklamada; “2017 yılında profesyonel kullanıcı sayısını 1000’e çıkarmayı hedefliyoruz. My Sports Universe bu bağlamda sporseverlere yönelik çok sayıda kampanya ve etkinlik düzenleyerek spor dünyasına renk katmayı planlıyoruz.”

Girişimlerle ilgili haberleri yakından takip edip paylaşmaya devam ediyoruz. 2017’nin daha nice güzel yatırım haberleriyle dolu olmasını diliyoruz.

Güncel İçerikler