Barkod tarama girişimi Scandit, Atomico’dan 7,5 milyon dolarlık Seri A yatırım aldı

Mobil barkod tarama uygulaması olan Scandit, Skype’ın kurucu ortağı olan Niklas Zennström’ün yatırım firması Atomico’dan 7.5 milyon dolar Seri A yatırım aldı.

Scandit, İsviçre’de 2009 yılında MIT, ETH Zurich ve IBM Research’ten olmak üzere bir grup doktora mezunu tarafından kuruldu. Çalışanlara ve tüketicilere akıllı telefon, tablet ve giyilebilir cihazlar üzerinden herhangi bir mobil uygulama ile barkod tarama imkanı da sunuyor. Scandit; envanter yönetimi, teslimat ve veri girişi gibi alanlarda şirket yönetimini kolaylaştıran hizmetler de veriyor.

Şirket lojistik, sağlık, perakende ve üretim de dahil olmak üzere Verizon, GE Healthcare, Home Depot, Macys ve Shell gibi büyük markaların da bulunduğu bir çok büyük müşterisi var.

Scandit, 5.5 milyon dolarlık yatırım almıştı. Aldığı bu yatırım turu ile şirket nakdini veri tabanlı platfomlarını ve bulut hizmetlerini iyileştirmek için kullanmayı planlıyor.

Atomico ortaklarından Teddie Wardi, “Samuel’in (Scandit CEO’su ve kurucu ortağı Samuel Mueller) ve takımının ulaştığı başarı, olağandışı bir ürün ve takımın kombinasyonunun bir kanıtı niteliğinde. Onlar tam olarak aradığımız türde kurucular. Yıkıcı teknolojileri ile birlikte kendi alanlarında global bir lider olmaya hazır bir şirket yarattılar.”

Güncel İçerikler