Sanat İçin Sosyal Girişim: ‘Kutuda Sanat Var’ açıldı

Kırtasiyelere, kitapçılara girip saatlerce o kalem senin, bu boya benim denemeler yapar mısınız? Masanız rengarenk kalemlerle mi dolu? Sürprizleri sever misiniz? Peki ya kendinizi ödüllendirmeyi? Size çok güzel bir haberimiz var! Yepyeni sanat odaklı bir sosyal girişim olan Kutuda Sanat Var açıldı!

Her ay üyelerine gönderdiği sanat kutularının içerisinden bir adet sanat bahanesi, bir adet el ısıtma çalışması, sürpriz bir ‘mutluluk nedeni’, rengarenk kalemler ve farklı sanat malzemeleri çıkıyor. Aylık sanat bahanesine özel üyelerinin ürettiği işleri #içimdesanatvar hashtagi ile topluyor ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıyor. Bu hashtag ile yapılan paylaşımlar arasından seçilen bir çalışma ise bir sonraki ayın sanat kutusunda ‘öne çıkan sanatçı‘ olarak yerini buluyor.

Kutuda Sanat Var, abonelik usulü ile çalışıyor. Açılışa özel olarak aylık kutu abonelik fiyatı ise 89 TL. Eğer abone olmadan denemek istiyorum diyorsanız, site girişinde karşınıza çıkan ‘Hediye Et’ seçeneği üzerinden kendinize ya da sevdiğiniz birine bir adet sanat kutusu armağan edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve abone olmak için www.kutudasanatvar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye’nin İlk Sanat Odaklı Sosyal Girişimi 

Kutuda Sanat Var’ın kuruluş hedefleri arasında; sanatın herkese ait bir alan olduğuna dikkat çekmek, herkesin bir sanatçı olduğunu fark etmesini sağlamak ve bu anlamda herkese üretme ve yaratma olanağı sunan bir kolaylaştırıcı rolü üstlenmek var. Kutuda Sanat Var’ı bir sosyal girişim yapan da tam olarak bu.

Sanatı toplumda yaygınlaştırmak için üyelerine; ilham, bahaneler, el ısıtma çalışmaları ve gerekli malzemeleri sağlayan Kutuda Sanat Var, kurduğu online komünite ile sanat seven ve üreten bireylerin işlerini görünür kılmayı ve Türkiye’de eksik olan kolektif bir sanat hesabı olmayı amaçlıyor.

Geride bıraktığımız iki aydır kuruluş hazırlıkları içerisinde olan Kutuda Sanat Var, yalnızca teaser tanıtımlar yapmasına rağmen organik olarak hızla büyüdü, Instagram’da 2,618 organik takipçiye ulaştı. Kutuda Sanat Var kurucusu Sarp Süerdaş, sosyal medya ile yakaladığı organik ilginin sitenin açıldığı Cumartesi gününden bugüne  aboneliklere yansımış olduğunu ifade etti.

Güncel İçerikler