İşe alım süreçlerini dijital ile kolaylaştıran Peoplise, 500 İstanbul’dan yatırım aldı

Yılın ilk günlerinde yatırım haberlerini duymaya başladık. Peoplise, işe alım süreçlerini şirketler için dijitalleştirerek hızlı ve kolay bir hale getiriyor. 500 Startups’ın İstanbul ayağı 500 İstanbul, Peoplis’e yatırım yaptı. Değerleme veya yatırım miktarıyla ilgili henüz açıklanma yapılmadı. Peoplise, 2016 yılında ODTÜ’nün Silikon Vadisi’nde girişimleri hızlandırdığı T-Jump hızlandırma programına da seçilmişti. Ayrıca BİST Özel Pazar aracılığıyla da Temmuz 2016’da Revo Capital’den yatırım almıştı.

 

Peoplise ilk olarak Yuzyuzeyiz.biz adıyla kurulmuştu. Ancak zamanla global bir girişim gibi düşünmeye başladığı için daha evrensel bir dil kullanarak adını Peoplise olarak değiştirerek bu vizyonunu da gösterdi. Revo Capital yatırımından sonra Lonra ofisini hayata geçirdi. İK ve daha spesifik olarak işe alım süreçlerini hedefliyor.

Sistem içerisinde 500 binden fazla aday ve 50’den fazla kurumsal müşteri var. Girişimin kurucuları Güçlü Özenci, Çağatay Güney ve Mehmet Ali Özenci’dir. ODTÜ Teknokent içerisinde Ocak 2013’te kurularak faaliyetlerine başladı.

Peoplise, müşterilerine V-Spot, V-Meet, V-Test ve V-Base olmak üzere 4 temel çözüm sunuyor.

6 ay aralıkla aldığa iki yatırım ile bu zor zamanlarda girişimcilere ilham olan Peoplise ekibine hem teşekkür eder hem de başarılar dileriz. Gelişmeleri her zaman olduğu gibi aktarmaya devam edeceğiz.

Son Yatırımlar

Son İçerikler