Voscreen, 2016’nın en iyi 3. eğitim uygulaması seçildi

Web ve mobil platformlar üzerinden kullanılabilen ücretsiz dil eğitim uygulaması Voscreen dünyaca ünlü Wharton Business School, UPENN (USA) tarafından düzenlenen “Reimagine Education 2016” elemesinde, ‘En İyi Eğitim Uygulaması’ kategorisinde Duolingo gibi bir devle ilk üçe girerek Bronz ödülün sahibi oldu.

Eğitim dönüşümüne global katkı sağlayan Voscreen, ‘teknoloji‘, ‘eğitime yapacağı küresel katkı‘, ‘büyüme potansiyeli‘ açısından iki ay süren değerlendirmeler sonucunda ilk üçe girdi ve Türkiye’de global alanda bu ödüle layık görülen ilk uygulama oldu. Voscreen 2016 yılından 1.6 milyon kullanıcıya ulaşarak ciddi bir ivme ile büyüdü.

Voscreen’i en çok kullanan ülkeler arasında Kolombiya, Polonya, Mısır gibi ülkeler yer alıyor. Geliştirdiği linguistik algoritmalarla öğrenme sürecini de kişiselleştiren, film fragmanlarından, TV şovlarına kadar hayatın içinden, güncel disiplinler arası içeriklerle zenginleştirilmiş uygulama, 21 dilde yayın yapmaktadır.

Voscreen kurucusu Deniz Dündar “Voscreen bugüne kadar 74 ülkeden 1.6 milyon kullanıcıya ulaştı ve Kolombiya’dan Suudi Arabistan’a birçok ülkede eğitim kurumları tarafından da kullanıldı. 2016 yılını ise Türkiye için bir ilk olan başarıyla tamamladı. Amerika’nın Ivy League okullarından Wharton-UPENN tarafından düzenlenen Reimagine Education yarışmasında “En İyi Eğitim Uygulaması” kategorisinde aldığı Bronz ödülüyle Google’ın yatırımcısı olduğu 500+ milyon dolar değerindeki Duolingo gibi bir devle ilk üçe yerleşti. Uygulamanın en önemli özellikleri her yerde ve her zaman ulaşabilen eğlenceli, etkili, ücretsiz video tabanlı uygulama olması, doğal öğrenme süreci üzerine temellendirilmiş bir yapısı olduğu için İngilizce öğrenenleri psikolojik açıdan oldukça rahatlatarak öğrenme motivasyonlarını arttırıyor olması. 2016 yılında uygulamaya kattığımız yine alanında bir çok uygulamaya ilham vererek öncü olacak markalara özel içerikleri eğitimlerimize entegre ederek oluşturduğumuz Video İçerik Sponsorluğu iş modelini geliştirdik. Önümüzdeki günlerde platformu güçlendirmeye ve Türkiye’ye ilkleri yaşatmaya devam edeceğiz.

Voscreen uygulamaasını Google Play ve App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deniz Dündar’ı bu başarısından dolayı tebrik ederiz.

 

Güncel İçerikler