İTÜ Çekirdek

Sınava hazırlanan öğrenciler için mobil soru-cevap platformu Sorun Kalmasın

Sorun Kalmasın, sınava hazırlanan öğrencilerin çözemedikleri soruları cep telefonları aracılığıyla fotoğrafını çekerek sorabilecekleri ve aynı şekilde başkalarının sorularına cevap verebilecekleri mobil öncelikli bir eğitim platformudur. Bu girişim Güray Akyüz ve Fırat Temel tarafından 2015 Kasım’da kuruldu.

Bilimsel olarak da de araştırma konusu olarak geçmekte olan akran eğitimi ile bakış açısını yakalamanın başarıyı arttırdığı ispatlanmıştır. Sorun Kalmasın tamamen bu model ile yürümektedir. Sınav ayrımı ile herkes kendi hazırlandığı sınava hazırlanan kişilerle soru paylaşımında bulunabileceği bir ortam olarak büyümekte.

ReklamSW

“Sorun Kalmasın; 200 binden fazla indirildi, 1 Milyon’dan fazla soru soruldu”

Sorun Kalmasın 1 yılı geride bıraktı. Toplamda 200 binden fazla indirildi, 1 Milyon’un üzerinde soru sorulup ve 3,5 milyon’dan fazla da cevap verilmiş.

Harcanan eforu en aza indirmek için görüntü işleme ve machine learning teknolojilerine çok önem verilmiştir ve güçlü teknolojik altyapıya sahiptir. Uygulamada kullanılan bu teknolojilerle sorulan bir soru daha önce sorulan sorular arasında taranır bu sayede sorulan bir soru daha önce sorulmuş ve cevaplanmış ise soruya saniyeler içerisinden cevap verilmiş olur.

Şuan için Ygs/Lys bölümünde sorulan soruların %20-30 ‘una çok hızlı bir şekilde otomatik olarak çözüm gönderilmektedir.

Ygs/Lys, Kpss ve Teog için hizmet vermektedir. Gün geçtikçe daha fazla sınavı sistemlerine ekleyerek yurtdışında da aynı başarıyı elde etmek istiyorlar.

Biz de girişimle ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Girişim ekosistemindeki gelişmelerden haberdar olun

Aydınlatma Metni'mize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Güncel İçerikler