Staj Odaklı Sosyal Ağ Stajim.net yenilendi

Geçirdiği 2 yılda 350.000 kayıtlı kullanıcıyı geride bırakan Stajim.net web sitesini yenilendi. Stajim.net Elis Yılmaz ve Emre Aykan tarafından 2014 yılında kuruldu. Şirket Ortağım’dan melek yatırım aldı ve KWORKS tarafından destekleniyor.

Bir ilan sitesinden çok daha fazlası olma amacıyla yola çıkan Staj Odaklı Sosyal Ağ Stajim.net’e üye olan şirketler diğer platformlardan farklı olarak sadece ilan yayınlamakla kalmıyor. Stajim.net şirketlerle öğrencilerin birbirleriyle etkileşimde olabilecekleri yeni nesil bir platform sunuyor.

Yenilenen web sitesinde şirketler Stajim.net’te bir profil oluşturuyor ve bu profilde öğrencilere ulaştırmak istedikleri bilgileri (staj ilanı, etkinlikler, videolar vb.) paylaşabiliyor. Öğrenciler şirketleri takip edebiliyor, ve şirket bir staj ilanı yayına aldığı zaman öğrenciler takip ettikleri şirketlerin ilanından haberdar oluyor. Böylece bugün kayıt olan ama kendine uygun ilanı bulamayan bir öğrenci bir süre sonra aradığı stajı bulma şansı elde ediyor.

Yayınlanan ilanlara yalnızca manuel olarak başvuru yapılmakla da kalmıyor ‘Akıllı Eşleştirme’ ile şirketlerle uygun adayları otomatik olarak eşleştiriyor. Şirketlere zamandan kazanç sağlarken, öğrencilere de beklemedikleri anda staj mülakatına davet edilme olanağı sunuyor.
Ekstra bir başka platform kullanmadan “Videolu Ön Mülakat” sistemi ile şirketlere maddi açıdan da bir hayli kazanç sağlıyor.  Aynı zamanda yeni websitesi ile yayına giren “Etkinlikler” sayfasında şirketler ve öğrenci kulüplerine öğrencilere düzenlemek istedikleri etkinlikleri, vaka çalışması ve eğitimleri, business-lunch ve networking buluşmalarını paylaşabildikleri bir alan sunuyor.

Nasıl CV hazırlarım? Nasıl mülakatlara girerim? diye düşünen öğrenciler için ise “Kariyer Tavsiyeleri” adı altında kariyer ve kişisel gelişim odaklı içerikler oluşturarak öğrencilik yıllarından itibaren donanımlı bireyler olarak profesyonel hayata atılmalarına katkı sağlıyor.

Güncel İçerikler